A mallorcai a járvány miatt a leállás után visszatért a lejtőkre, és nem adott lehetőséget az aszúriaknak (6-1 és 6-1)

A spanyol Rafa Nadal, 2. hely a világranglistán, Ma szerdán tért vissza, hogy versenyezzen hat és fél hónappal az utolsó mérkőzése után, és megkezdte a tizedik korona keresését a A Rome Masters 1000 nagyszerű 6-1-es kettős győzelemmel honfitársa előtt Pablo Carreño Busta, egy óra és tizenhárom perc alatt.

rafa

Több információ

A torna meghódítása után Acapulco utolsó mérkőzésükön, amelyet március 1-én játszottak az amerikai ellen Taylor fritz, Nadal visszatért versenyezni Rómába, fluoreszkáló zöld inget és kék rövidnadrágot viselve, jó színvonalon, a Dőlt fórum amiben tavaly elérte kilencedik római címét.

A manacori a csütörtöki nyolcaddöntőben találkozik riválisával, aki a kanadai meccs győztese lesz. Milos Raonic, a 19. világranglista, és a szerb Dusan Lajovic, A Rafa a Raonic elleni korábbi mérkőzéseken 8-2-re, a Lajovic elleni 2-0-ra előnyben van.

Miután lemondott, hogy részt vegyen a US Open, Rafát a világranglistán 18. helyen álló Carreño-val mérték össze, aki igen elment New Yorkba és bejutott az elődöntőbe, amelyben öt szettben megadta magát a német Alekszandr Zverevnek annak ellenére, hogy az első kettőt elvette.

Igényes teszt volt és A Manacornak a nyitómeccsen törnie kellett egy break-labdát mielőtt felvenné a tempót és helyrehozná a találkozót. A negyedik játszmában elvette az adogatást Carreñótól, és ettől a pillanattól kezdve növelte a szintet, hogy egy kemény 6–1-re zárja a szettet.

Ha az első két meccs nagyon szoros volt és 16 percig tartott, akkor Nadal mindössze 19 percet vett igénybe öt egymást követő mérkőzés megnyerésére, tizenkét pont egy részével az egyikben, és nyerje meg az első szettet.

A második készlet hasonló forgatókönyvet követett. Nadal a harmadik játszmában elvette az adogatást Carreñótól, és hatalmas jobb kezével vezetett, hogy az ötödikben újabb csődöt érjen el, és 4-1-re meneküljön. Nem adott lehetőséget a megszakításra, amely után a párbaj elején lemondott, és egy óra tizenhárom perc alatt 6-1-es végeredménnyel ítélte a játékot.

Annak ellenére, hogy csak az első szervák 49% -át kötötte össze, Nadal második adogatásával meg tudta hódítani a pontok 80% -át, és mérvadóan hozzáadta 62. győzelmét a Foro Italico agyagán.