Kiáltások: "Pedro, Pedro" a Camp Nou-ban

Megosztás e-mailben

sport

Pedro, a gólja után

A Barça hazai bemutatkozása a Bajnokok Ligájában váratlan főszereplővel: Pedro Rodríguezzel volt. A fiatal kanári szélső a szünet után jött be Iniesta helyére, és megszerezte a Barça második gólját a Dynamo Kiev ellen. Amikor megszerezte a gólt, az Estadi közönsége a kanári futballista nevét skandálta. Pedro annak ellenére, hogy csak időnként játszott, kulcsfontosságú volt az Európai Szuperkupa döntőjében a Shakthar ellen, ezzel megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját, és a Barça második gólját is megszerezte a spanyol Szuperkupa San Mamés-i első mérkőzésén az Athletic Club ellen.

Annak ellenére, hogy 2: 0 volt, a Barça küzdött az ukrán bajnok legyőzésén. A Dinamo már 3. percben bajba sodorta Víctor Valdés kapuját. 19 évesen a labda két alkalommal áthaladt a kis Barça területen. De a helyi támadó nagyobb erélyessége úgy döntött. Messi, 25 percnél nyitotta meg a pontszerzést. A szünet előtt a játékvezető megsemmisítette a Dinamo elleni gólt les miatt.

A második félidőben Barça könnyedén elérte a látogató terület elejét, de a lámpák kialudtak ott. Annak ellenére, hogy nincs sok góllehetősége, a Dinamo mindig adott veszélyérzetet.

FC Barcelona: Víctor Valdés; Dani Alves, Puyol, Piqué, Abidal; Xavi, Touré (Busquets, min. 68), Keita; Messi, Ibrahimovic (Jeffrén, min. 85) és Iniesta (Pedro, min. 46).

Dinamó Kijev: Shovkovskiy; Eremenko, Khatxeridi, Leandro Almeida, Magrao (Betao, min. 73); Yussuf (Ghioane, min. 46), Vukojevic; Gusev (Ninkovic, min. 86), Sevcsenko, Jamolenko; és Milevskiy.

Gólok: 1-0, min.25: Messi. 2-0, min. 76: Pedro.

Játékvezető: Bjorn Kuipers (holland). Figyelmeztette Magraót (min.37) és Almeidát (min.55).