Munar, Alcaraz, Taberner, García-Lopez, Cervantes és Davidovich a nemzeti tenisz nagy jelenlétével rendelkező kiadásban jutnak a következő fordulóba

negyeddöntők

A reggel már erősen kezdõdött. A negyedik kiemelt Paolo Lorenzi és Carlos Taberner mérkőzése meglepő véget ért. Taberner elszántsággal és öntudattal hagyott ki a Sevilla Kupából egy tapasztalt teniszezőt, aki éppen befejezte a US Open harmadik fordulóját. Taberner az első szettben érkezett, és 5-0-ra állította őt, és bár a valencianusiak nagyobb ellenállást találtak a második fordulóban, végül 6-1, 6-2-re vette a mérkőzést.

Ugyanakkor a veterán és Guillermo García-López mércéje Mario Vilella erejével és könnyeivel játszott a 3. pályán. Vilella nagyon erős ütése nem volt elég, és végül 1-6, 7-6 (3), 6-4 alá esett. Ezután a Munar ereje egy idegeit vesztett Zapata ellen, aki feszült pillanatban jött a csillagba a székbíróval, amely a felügyelő beavatkozásával zárult. Munar, mint első mag, tudta, hogyan kell hűlt fejet tartani, hogy megnyerje a mérkőzést 6-4, 6-4. A Sevilla Kupa törzsvendége, Íñigo Cervantes, aki mérsékelt harcosként gyakorolta szerepét, aki győzelmeket ért el azzal, hogy nem bukott meg, a negyeddöntőbe is eljutott. 6-0, 3-6, 7-5-re legyőzte kihívónk 2018-as második helyezettjét, Alex Molcant.

Délután ismét megérkezett az őrület, Carlos Alcaraz jelenlétében. A 16 éves játékos olyan nehézsúlyú játékkal nézett szembe, mint Pedro Martinez, sok elszántsággal és agresszivitással a játékban. Ennek ellenére a mértékletesség és a koncentráció alapján Alcaraz személyes mérföldkövet ért el azzal, hogy bejutott első negyeddöntőjébe, miután Martinezt 5-7, 6-4, 6-3 legyőzte. Coppejans, a Sevilla Kupa 2018-as bajnoka is előrelépett, bár nem sok erőfeszítés nélkül. Győzött egy meggyőző Julian Ocleppót, aki Robredót az úton hagyta 3-6, 7-6 (4), 7-5. Az utolsó besorolás Salvatore Caruso volt, a torna második kiemeltje, aki 6-4, 7-6 (3) eredménnyel zárta ki az orosz Viktor Galovicot.

A napot lezáró mérkőzésen Alejandro Davidovich 6-3 és 6-2-re verte a brazil Pedro Sakamotot.