Az andalúzok Rakitic és Munir góljaival nyertek a 95. percben, és december 2-án a Chelsea ellen játszanak első helyet a Sánchez Pizjuánban.

Olvasási idő: 2020. november 24., 18:01, frissítve: 23:45

sevilla

✌️ Krasznodar 1 - @SevillaFC 2

Sev️ A sevillisták bejutottak a #Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe pic.twitter.com/4lrTdYxWGb

- Lejátszási idő (@tjcope) 2020. november 24

A Sevilla hősi győzelmet aratott kedden a 95. percben Krasznodar ellen (1-2), amely megpecsételte kvalifikációját a Bajnokok Ligája kieséses szakaszaiba.

Mivel a Chelsea Rennes-ben is nyert ugyanolyan eredménnyel (1-2), most már csak a következő két meccsen kell eldönteni, hogy melyik csapat az első a csoportban.

Minden jól nézett ki a Sevilla számára, amikor Rakitic négy perc elteltével betalált, de a "Bikák" nem engedték meg maguknak a harcot, sorokat haladtak és a szünet után döntetlent hoztak.

Csak az utolsó negyed órában vették át a parancsot Julen Lopetegui növendékei, akik ragyogóak voltak a változásokban, és megszerezték a három pontot.

A jobb védők hiánya miatt a spanyol edző úgy döntött, hogy Koundéval indul a jobb oldalon, és a szerb Gudeljt helyezte a védelem középpontjába Diego Carlos mellett.

Közben az orosz csapat nagyon támadó felállással kezdett a francia Remy Cabellával, aki már felépült a koronavírusból, mint fő újdonság, de nem számíthatott arra, hogy kezdő kapusára, Safónovra beteg a COVID-19.

A szerencse a kezdetektől mosolygott a Sevillára. Gazinsky a labda kijáratának meghibásodását használta Ocampos, hogy vágtasson lefelé a jobb oldalon, felülmúlja Ramírezt és átlépjen a területre.

Ezután Koundé, aki a kiindulástól kezdve nagyon magabiztos volt a jobb szélen, próbára tette az orosz kapust egy másik, Ocampos által felfegyverzett ellentámadásban. Megvágta a brazil Kaiót, de megharapott lövését Gorodov hárította.

A játék ott volt, ahol a spanyol csapat akarta. Egy gól a nyeregtáskában, és a helyiek nem tudják leküzdeni a sevillista nyomást az egész pályán.

Fél órán belül a Krasznodar ismét egy lábon lőtte magát. A svéd Berg egyik karjával megérintette a labdát, de a játékvezető úgy vélte, hogy a játék önkéntelen volt, és nem jelzett büntetőt.

A helyiek csak az első félidő utolsó perceiben ébredtek. A központban elért több vendégveszteség elég volt ahhoz, hogy életet adjon az orosz csapatnak.

Cabella volt az egyetlen, aki egy jó gyakorlat után megzavarta a Sevilla kapuját, de gyenge lövése Vaclik kesztyűjéhez került.

Krasznodar a szünet után haladt tovább a brazil Wanderson belépésével. Először Claesson tette próbára a Sevilla kapusát, majd Cabellának verhetetlen esélye volt az egyenlítő gól megszerzésére.

Gudeljnek nem sikerült kihoznia a labdát, a francia ellopta és Vaclikkal nézett szembe, felülmúlta őt, és amikor úgy tűnt, hogy az üres gól elkerülhetetlen, Koundé megjelent, és megérintette a labdát ahhoz, hogy a kapu el tudja köpni (49. perc).

Figyelmeztették Sevillát. Lopetegui nem akart meglepetéseket, és bemutatta Jordánt a pályán Óscar számára. A spanyol csapat vissza akarta szerezni az irányítást.

A párt második helyezett lett. Oliver lelkesen ment ki, és szövetségesre talált egy nagyon aktív Munirben. Sevilla nem volt elégedett.

Idrissi számára egy ellentámadás során a győztes gól volt a csizmájában, de a Szmolnyikovnak csorgó lövését Gorodov csodálatos módon arccal tisztította. Lopetigui változásai működni kezdtek.

Az utolsó percek egy sevillista ostrom voltak. Az orosz csapatnak elfogyott a benzinje. Lopetegui-nak rengeteg ambíciója volt, de hiányzott belőle a kreativitás.

MEGFELELŐ LAP

1 - Krasznodar: Gorodov; Smólnikov, Martynóvich, Kaio, Ramírez; Gazinsky, Cabella (Utkin, min. 85), Olsson (Vilhena, min. 67); Claesson (Csernov, min.84), Szulejmannov (Wanderson, min.46) és Berg (Ari, min.67).

2 - Sevilla: Vaclik; Escudero (Rekik, min.61), Gudelj, Diego Carlos, Koundé; Fernando, Óscar (Jordán, min. 53); Rakitic (Oliver, min.61), Ocampos (Idrissi, min.72), Munir; és De Jong (En-Nesyri, min. 72).

Játékvezető: Marco Guida (ITA). Suleymanovot és Jordánt intette.

Események: a Bajnokok Ligája negyedik napjának megfelelő mérkőzés, amelyet a krasznodari stadionban játszottak 10 000 néző előtt.