Montenegró Svédország felett aratott győzelme (26–23) megmenti az Oroszország által erőteljesen legyőzött csapatot (26–36). Norvégia, riválisa az érmekért folytatott harcban

Montenegró megmentette Spanyolországot. A Balkán győzelme Svédország felett (26–23) kvalifikálta a csapatot a világbajnokság elődöntőjébe, amely történelmük harmadik. Norvégia lesz a riválisod. Carlos Viver csapatát Oroszország széles körben legyőzte Japán kora délután (26-36). Ezzel az eredménnyel minden várakozás alatt állt a skandináv párt számára, amelynek megnyeréséhez szükségük volt. Elestek azonban Montenegróval szemben, aki tét volt az olimpia előtti bejutáskor.

sport

Spanyolország, 26 - Oroszország, 36

Spanyolország: Zoqbi; Marta López (2), Mireya González (3), Pena (4, 3p), Cabral (6, 1p), Sole López (1) és Ainhoa ​​Hernández (3) induló csapat- Navarro (ps), María Núñez (-), Arderius (-), Eli Cesáreo (1), Jennifer Gutiérrez (2), Etxeberria (-), Lara González (-), Alicia Fernández (3, 2p) és Almudena Rodríguez (1)

Oroszország: Seydokina (1); Managarova (2), Vyakhireva (5), Sen (2), Makeeva (1), Frolova (9, 2p) és Kuznetsova (2) induló csapat - Lagina (2), Gorshenina (2), Bobrovnikova (1), Mikhaylichenko (2), Fomina (2), Zhilinskaite (-), Malashenko (4), Kozhokar (-) és Illarionova (1)

Öt percenként eredménytábla: 2-4, 5-8, 6-10, 7-12, 10-14 és 12-16 (pihenés) 14-20, 16-25, 18-27, 21-29, 24-31 és 26-36 (Végső)

Játékvezetők: Bonaventura és Bonaventura (FRA). Két percre kizárták Sole Lópezt Spanyolország számára.

Események: A második szakasz utolsó napjának találkozója a Kumamoto-i Park Dome-ban volt.

Találkozójukon a Harcosok nem tudtak kukucskálni a rivális előtt, akit a kanári Ambros Martín képzett ki, aki minden szakaszon felülmúlta. A Japán elleni gyötrelmes párharc által hagyott rossz érzéseket szerdán megerősítették. Egy elárasztott és tehetetlen csapat meg sem kottyantotta az előtte lévő kolosszust. A Frolova gólok (kilenc hiba nélkül) és a kapus Sedoykina fala (13 beavatkozás csak öt spanyol kapusból) kínozta Spanyolországot. Szerencsére négy órával később, a japán éjszaka közepén megjelent Salvador Montenegró.

A válogatottnak három percig tartott a megerősítése, hogy a Himaláját meg kell mászniuk, hogy egyedül, harmadik felek segítsége nélkül bejuthassanak az elődöntőbe. A reményteljes 2-0-s kezdés után Ambros Martín csapata 0-5-ös futással válaszolt egy szempillantás alatt, és megjelölte a mérkőzés területét. A kezdetektől fogva az oroszok dominanciája tagadhatatlan volt, és csak Shandy Barbosa cselekedetei (öt gól az első félidőben), gyakran egyéni akciókban, segített valamelyest Spanyolországban. A védelem megközelíthetetlen volt Carlos Viver csapata számára. A szélsőségekből való produkció nélkül, és elzárta az utat Ainhoa ​​Hernández forgáspontjához, amely döntő volt Svédország és Japán ellen, de ezúttal kontrázott (összesen három gól), Spanyolország újra és újra a falnak ugrott.

Riválisa hat góllal (6–12) megúszta a 18. percben.Az eredményjelzőn és a szenzációkon az összecsapás aztán gyors összeomlással fenyegetett. Viver oldalról felhorkant, de a spanyolok 3–0-s futással találtak menekülési útvonalat, amely magasabb lehet, ha Barbosa nem hagy ki egy kényszerített vazelint egy ellentámadásban. A reakció nem szolgálta a találkozó tendenciájának megváltoztatását, csupán az alacsonyabbrendűség mérséklését. A bíróság másik oldalán az oroszok szinte mindig legyőztek egy porózus védekezést, amely nem tudott megbirkózni, és az első felvonás során 62% -os sikerarányt értek el támadásaikban. Vyakhireva (eddig három gól) csatlakozott Frolovához a cél büntetésében, amelyet először Zobqi, majd Silvia Navarro védett meg. Viver mozgatta a kosarat, darabot cserélt; a probléma azonban strukturális volt.

A folytatásban Spanyolországra zuhant a nagy vihar, büntetésére. Egy 3-9-es futás, érintetlen Frolova vezetésével zárta a mérkőzést. Az, hogy Nerea Pena, a csapat egyik támadófegyvere, megszerezte első gólját, és hét méterről a 39. percben jól szemlélteti a támadás nehézségeit. Oroszország, amely már a csoport megkezdése előtt vezető volt, nem engedett engedményeket. Egyfajta Spanyolország reakcióveszélye (22–29) arra késztette Ambros Martínot, hogy időtúllépést kérjen az elévülések elkerülése érdekében. Kétségbeesésében Carlos Viver kapus nélküli játékot rendelt el, hetes ellen hat ellen, de a gyógymód rosszabb volt, mint a betegség, mert az állandó kudarcokat (18 teljes veszteséget) Oroszország a bíróság egyik oldaláról gólokkal büntette. Ez volt Spanyolország első veresége ezen a bajnokságon, és szinte elődöntőbe került.