Spanyolország veszít Oroszországtól, aki Franciaország ellen játszik döntőt

veszít

Meghalt Miki Vukovic, a Valencia és Dorna Godella edzője

EURÓPAI U-18 NŐ

A negyedik negyedben Spanyolország héttel dominált, de az utolsó pillanatokban elesett, és nem tudja megvédeni a tavalyi horvátországi kontinensbajnokságot.

A spanyol 18 éven aluli női kosárlabda-válogatott 59-65-re kikapott Oroszország ellen, amely vasárnap az európai kategória döntőjét játssza Franciaország ellen, amely az első elődöntőben 58-56-ra verte Szerbiát.

Spanyolország a végsőkig harcolt Oroszország ellen, amely hét ponttal uralkodott, de végül az utolsó pillanatokban engedett, és nem tudja megvédeni a tavaly Horvátországban elnyert kontinentális címet.

Az egyenlőség elnökölt az első negyedévben, amelyet az eredménytáblát irányító váltók jelöltek. Laia Flores és Laura Quevedo viselte Evaristo Pérez csapatának pontszerző munkájának súlyát, bár nem akadályozhatták meg Oroszországot abban, hogy e fejezet végén néggyel (13-17) nyerjen.

Amint a második negyed elkezdődött, Dmitrij Donszkov csapata Daria Kolosovskaia szereplésével hatpontos rést nyitott (13–19), amely arra kényszerítette a spanyol edzőt, hogy időt kérjen csoportjának megszervezéséhez.

Miután az oroszok új rést nyitottak, ezúttal nyolc pont (13–21), a spanyol, Angela Salvadores az élen, addig reagált, amíg az eredményjelzőn (32–28) négy ponttal előbbre nem értek a szünetre, miután egy részét megkerült 19–11.

A folytatáskor az U-18-asok továbbra is élen jártak a Salvadores által vezetett mezőnyben. Akár hét ponttal vezetett (42-35), elérte az utolsó ötödik részt (44-39).

Az utolsó negyedévben Oroszország reagált, és alig több mint három perc hiányában visszatette az asztalokat az eredményjelző táblára (49–49), és 1: 45-nél az utolsó dudálásnál ismét előbbre jártak (50–52).

Anastasia Kuplinova triplája után Oroszország ötöt hozott, és csak egy perc volt hátra, Evaristo Pérez időkorlátot hívott ki. A következő játékban Ana Calvo három szabaddobást ért el, miután szabálytalanságot kapott magától Kuplinovától, amikor hármat lőtt. 53-55 Oroszország számára, 58 másodperc van hátra.

A következő támadásban Kolosovskaia hármat ért el 53-58-ra. Ana Calvo megpróbált válaszolni, de elmulasztotta a triplát, amely Spanyolországot két ponttal hátrébb helyezte volna Oroszország mögött.

A személyes szabálytalanságokért vívott utolsó párharcban Oroszország a támogató pontszámmal már nem adta meg a reakció lehetőségét a Szerbia elleni bronzért vívott harcra ítélt spanyolok számára.