A Guerrerák 26-36-ra esnek, de Svédország Montenegró elleni veresége megkönnyíti számukra, hogy Norvégiával nézzenek szembe a félversenyben

Elődöntő: Spanyolország-Norvégia élőben, 13-án, pénteken 12: 30-kor. a Teledeporte-ben és + tdp

26 - Spanyolország: Zoqbi; M. López (2), Mireya G. (3), Pena (4, 3p), Cabral (6, 1p), Sole López (1) és Ainhoa ​​H (3) induló csapat - Navarro (ps), María N, Arderius, Eli C. (1), Jenni G. (2), Etxeberria, Lara Gz, Alicia F. (3, 2p) és Almudena R. (1)
36 - Oroszország: Seydokina (1); Managarova (2), Vyakhireva (5), Sen (2), Makeeva (1), Frolova (9, 2p) és Kuznetsova (2) induló csapat - Lagina (2), Gorshenina (2), Bobrovnikova (1), Mikhaylichenko (2), Fomina (2), Zhilinskaite, Malashenko (4), Kozhokar és Illarionova (1)
Öt percenként eredménytábla: 2-4, 5-8, 6-10, 7-12, 10-14 és 12-16 // 14-20, 16-25, 18-27, 21-29, 24-31 és 26-36

oroszországnak

Betakarított a spanyol női kézilabda-válogatott első veresége ettől a 2019-es japán világkupától a 26-36-os esés Oroszországnak de eléri bejutni az elődöntőbe a bajnokságnak köszönhetően Svédország veresége Montenegróval szemben (26–23).

A montenegrói csapat, amelynek nyernie kellett az olimpia előtti helyezéshez, meglepte Svédországot és minősítette a Warriorst, a történelem során harmadszor játszik az elődöntőben világbajnokság. A rivális a mindenható Norvégia lesz.

[A kézilabda-világbajnokság elődöntői, élőben, 12. pénteken 9: 30-kor és 12: 30-kor. Teledeporte-ban]

Az egykori játékos és a TVE kommentátora Spanyolország és Svédország vereségeit elemzi, amelyek Guerrerákat a 2019-es japán világbajnokság elődöntőjébe vezették.

Korábban Spanyolország a 2009-es kínai világbajnokságon érte el, ahol negyedikek lettek, és a 2011-es Brazíliában, ahol bronzot szereztek.

Carlos Viver lányai így harcba szállnak az érmekért, és a csoport második helyeként ünnepelték ezt a kvalifikációt az elődöntőig, néhány órás késéssel, miután vereséget szenvedtek az orosz csapattól.

Carlos Víver tanítványai meghatottsággal élték meg a Montengrinas összecsapását a skandinávok ellen, akik megnyerték az első 26–23-at.

A párharc Oroszország, jelenlegi olimpiai bajnok ellen, keményen várták és így is volt a Spanyolország számára kedvező kezdeti 2-0 kivételével, ami szinte délibáb volt.

Oroszország elárasztja Spanyolországot

Az oroszok ezután megkezdték a visszatérést, és miután elhelyezték a 2-2-t az eredményjelzőn kihasználták a számbeli fölényt, Sole López kizárása érdekében egyértelműen előrébb végez. Egy 0-5-ös rész, mindössze három perc alatt ez arra kényszerítette a spanyol edzőt, hogy időkérést kérjen Guerreras reagálására (2-5).

A spanyolok egymást követő három gólja csak egy gólt hagyott el tőlük, ez a legrövidebb távolság, amelyet Spanyolország teljes mérkőzésen teljesített, de Ezután Oroszország kihúzta a gőzhengeret és egyértelműen földet tegyen közé.

Az oroszok hatékonysága támadásban, Anna Sedoykina kapus hárításával és a guerrerák eltökéltségével együtt Ainhoa ​​Hernández keresésében a spanyolokat hatpontos hátrány röviddel negyed óra után (6-12).

De Spanyolország nem adta fel. Kihasználta az egyéni akciókat, hogy újabb 3-0-s menetet szerezzen, és csökkentse a különbséget (9-12). Alicia Fernández 7 méterről, és Shandy gólja az utolsó leheletként elhagyta a kaput 12-16 a félidőben, de Spanyolországnak még mindig sokat kellett szenvednie.

Sedoykina Spanyolország ellen nőtt fel

Így kezdődött a második félidő, amelyben az oroszok kezdtek lelövi a spanyol poreteríát amíg az ülés maximális jövedelmét meg nem pecsételik. 10 gólos előny (15-25) 10 percnél, ami nagyon felfelé tette a játékot Spanyolország számára.

Különösen azért, mert a kapus Sedoykina még jobban nőtt beavatkozásaik során, és ez felülmúlhatatlan fal volt a spanyol játékosok számára, akik ezen a pénteken semmit sem kaptak védekezésben vagy támadásban.

A spanyol Ambros Martín vezette Oroszország mindezt megcsinálta. Csak a felsőbbrendűségét kellett kezelnie, hogy a percek elteltek, és így igazolja az elődöntőbe jutását, mint a csoport első tagja.

Viver, tudván, hogy a vereség tényleges tényállás, megkérte tanítványait törekedni fognak az eredménytábla hátrányának csökkentésére. "Csak közelebb kell kerülnünk egy kicsit. Maradj öt gólon belül" - mondta nekik az edző egy időkorlátban, tudatában annak, hogy legalább így megszerezheti Svédország felett a "golfozást".

De nem lehet. Spanyolország harsány 26-36-os vereséget szenvedett, ami bonyolította a félidős kvalifikációt, bár végül Svédország veresége miatt Guerreras szálljon harcba az érmekért.