RÓMA. A Milan, a kispadon Gustavo Gómezzel, megbotlott a San Siro stadionban, és 1-2-re esett az Empolinak, az olasz Serie A harmincharmadik mérkőzésén, amelyen a Lazio 6–2-re legyőzte a Palermót, és visszaszerezte a tabella negyedik pozícióját.

gólt szerzett

A „rossonero” csapat nem használta ki az Inter szombati, Fiorentina elleni vereségét (4-5), hogy közelebb kerüljön az osztályozás európai zónájához, és vereséget szenvedett egy olyan mérkőzésen, amelyben a spanyol Jesús Fernández Sáez kihagyott egy büntetőt.

A San Siróban a Milan az első félidőt 1–0-s vereséggel zárta az Empolival szemben. A félidő szélén végzett szögletrúgást követően Levan Mchedlidze, a grúz támadó fejest kapott. A folytatásban a milánóiak elbukták a maximális büntetést Susóval, a toszkánák pedig kihasználták azt, hogy meghosszabbítsák a távolságot a szenegáli Mame Thiamon (m.67).

Az utolsó szakaszon a "rossonerik" növelték támadó súlyukat, az olasz-perui Gianluca Lapadula pedig 72-es távolságot vágott; Már a sérülés idején az argentin Lucas Ocampos megérintette az egyenlítő kaput, de jobb keze a keresztlécnek csapódott.

Így a Milan maradt a hatodik, két ponttal megelőzve az Interet, a hetedik, míg az Empoli újabb fontos lépést tett állandósága felé.

Az olimpiai stadionban a Lazio az első 26 perc alatt öt góllal elárasztotta a már kiesésre ítéltnek tűnő Palermót, Ciro Immobile (m.8 és m.9) és a szenegáli Keita Baldé duplája miatt, aki triplát írt alá 21 és 26 között.

Az olasz válogatott játékos ebben a szezonban már húsz, míg a barcelonai utánpótlás csapatban edző Keita tizenegy gólt szerzett.

A folytatásban a Lazio csökkentette az intenzitást, és Palermo két gólt szerzett, köszönhetően Andrea Rispoli duplájának (m.46 és m.52), bár a fiatal Luca Crecco 91-ben ítélte az összecsapást azzal a céllal, amely meghatározta a 6-2-t. végső.

Ezzel a győzelemmel a rómaiak visszanyerték a negyedik pozíciót, legyőzve Atalantát, amely tegnap 3-2-re verte a Bolognát.