A Khimki 88:83 (19:27, 25:20, 19:20, 25:16) legyőzte a Szentpétervár Zenitet.

pontot

Timma 31 percet és 19 másodpercet töltött a pályán, az egyetlen kétpontos és a hét távoli lövésből kettőt továbbított a kosárba. Négy lepattanót is kiharcolt, négyszer játszott, négyszer betalált és hét hatékonysági pontot szerzett.

Közben Bertāns 12 percet és 16 másodpercet játszott, két kétpontos lövésből egyet és két "hármasból" kettőt. Szintén miután blokkolta a szemetet, két jegyzetet vett fel, és hatékonysági tényezője öt.

Alekszej Svéd 24 pontot kapott a vendégeknek, 19 pontot Erik McCollumnak, 11 pontot és kilenc labdát a kosarak alatt Greg Monroe-nak.

Ellenfelek Billy Beironért 24, Austin Holinsért 15 pontot kaptak.

A „Khimki” nyolc mérkőzésen két győzelemmel a bajnokság tabelláján a 18 csapat közül a 16. helyet foglalja el.

Eközben a Vitoria által képviselt Artūrs Kurucs TD Systems Baskonia 86:68 (20:21, 25:15, 19:23, 22: 9) legyőzte az isztambuli Fenerbahce Bekót.

Kurucsnak mindössze két perce és 54 másodperce volt a pályán, ezalatt a szabályok megsértését provokálta, egy hatékonyságot elérve.

25 pont és hét lepattanó Alek Peters számára, 19 pont és hat váltott ki kommenteket a litván Rokas Gedraitis részéről.

A cseh Jan Wesel 15 pontot nyert a vendégeknek.

A 3-4-es mérleggel rendelkező vitoriai klub a 12. helyet foglalja el.

A fő küzdelemben a Kaunas „Žalgiris” otthonában a Moszkvai CSKA (Oroszország) 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) feladta.

Marius Grigonis 19 pontot szerzett a hazaiaknál, és hét jegyzetet váltott ki az ellenfelek számára, de a vendégek soraiban Jānis Strēlnieks játékosa nélkül a legeredményesebb 27 ponttal és öt eredményes passzal Mike James volt.

A „Žalgiris” kilenc csatában öt győzelemmel a hatodik, a CSKA ugyanebben a csatában hat sikerrel a harmadik helyen áll.

Egy másik meccsen az isztambuli Anadolu Efes 71:74 (23:22, 14:20, 20: 8, 14:24) góllal fogadta a Bayern Münchent.

19 pont és öt lepattanó Pleiss Tibornak az isztambuli klub javára, de 15 pont és 11 gólpassz a „Boldvin IV” típusnál a „double-double” vendégeknek.

A Valencia (spanyol) szintén mezőnyében 95:83 (22:21, 23:20, 25:25, 25:17) legyőzte az athéni Panathinaikos Opap csapatát.

A 18 ponttal és hat gólpasszal járó győzelmet Clement Prepelich elősegítette, míg az athéni klub 15 pontot kapott Shelvin Meks-től.

Szintén ebben a szezonban tíz ország 18 csapattal képviselteti magát az Euroligában, ami megegyezik az előző szezonnal. A csapatok kétfordulós tornát játszanak, a legjobb nyolc bejut a rájátszásba. Az Euroliga bajnokát Kölnben határozzák meg, ahol a Final Four tornát játsszák.

Az előző szezonban a bajnok meghatározatlan volt, a bajnokság hat fordulóval az alapbajnokság vége előtt ért véget.