lakers

Ön itt van

Toronto felépült és tovább süllyesztette a Lakerst

02:14 2015.08.12 | A Raptors hárommeccses kieséssorozattal állt elő és megverte a Lakers-t Kanadában. 102-93 volt, Lowry és Ross alakokkal.

A Toronto egy jó hazai győzelemmel tért magához a Los Angeles Lakers 102-93 ellen, ezzel véget vetve annak a rossz sorozatnak (amellyel egymás után hármat veszített a mai meccs előtt), és elkerülte még néhány pozíció elesését Keleten. A Raptors az elmúlt napokban szerencse nélkül kapott levegőt egy olyan rivális ellen, akinek egyáltalán nem megy jól, és aki jelenleg a nyugat legalján van.

A történet azonban ragaszkodott ahhoz, hogy kedvező legyen a Lakers számára. Bár ez nem volt túl sokáig, az Angelenos kihasználta a helyszíni rossz indulást, és kinyomtatta az első tiszta és bunkó 15–8-as számot. Öt percnél tovább tartó fölénysorozat volt, amikor Toronto megtalálta az egyensúlyt Ross pontjaival.

Ross 13 pontot szerzett a Toronto által az első harmadban szerzett 25 pontból, a triplák jó kezével (3/5), és többször az argentin Luis Scola asszisztálta. A Raptors 25-23-ra vette kezdetét, meglehetősen elosztott látogatói pontszámmal és egy olyan csapaton belül, amely a percek múlva kissé elvesztette a súlyát.

A Lakers folyamatosan a jelenlegi ellen fordult, hogy megfordítsa a játékot, de a Toronto mindig talált néhány megoldást az előrelépéshez. Minden kaliforniai kísérlet csalódott volt, és minden kétséget kizáróan Lowry volt a Raptors kulcsembere. A pontőr hömpölygése, amely hét perc alatt 4 hárompontost tartalmazott, 52-42-re növelte a házigazdát, amikor belépett a hosszú szünetbe.

A harmadik szett ugyanolyan trenddel folytatódott, bár hozzáadta Bryant jó lendületét a trend megfordításához. Kobét néhány ponttal elküldték, de Toronto tartotta magát, akár DeRozannal, az éjszaka első és egyetlen pontjával Scolától, akár egy forró szériától Biyombótól. Mindenesetre a Los Angeles-i nyomásnak volt egy kis hatása a periódus szürkületében, és a Lakers egy 10–2-es rohammal 71-ben kikapcsolta a párharcot.

Randle és Russell néhány pontja oxigén volt a Laguneros számára abban az emelésben, és az utolsó negyed nyitása során ugyanezt az eljárást megismételték, és a Lakers harcolt (hozzáadva egy Kobe-figura fontosságát). De Ross és Lowry a Raptors legnehezebb pillanatában jelentek meg, feloldva azt a játékot, amely már közel volt, és még két perc hátránnyal is távozhatott Torontótól 98-85-ig.

Ott kialudtak a Lakers reményei, akik az elmúlt néhány évben gyakorlatilag nem bántottak, és hagyták, hogy Toronto a maguk javára zárja a játékot. Biyombo (egy újabb nagyszerű játék) és Joseph végső számadatokat adott a kanadaiak 102–93-as győzelmének, nagyon értékes diadalban a jövőre nézve.

Ezzel a győzelemmel a Raptors 13–9-es pozitív rekordot mutat, de az elmúlt héten elszenvedett vereségek miatt a konferencia hatodik helyén állnak. Jövő szerdán Toronto ismét helyi lesz, és több mint vonzó párharcot fog kapni, mivel San Antonióval néz szembe. Show a nemzeti arénának, Scola és Manu argentin párharcával.

. Luis Scola (Toronto Raptors): kezdő, 2 pont (0/3 páros és 2/2 szabad), 1 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerelés, 2 vereség és 3 személyes hiba 16m32-ben.