DOHA - A dán Caroline Wozniacki legalábbis egyelőre nem tudta megszerezni az első helyet a ranglistán, mivel a katari Dohában zajló WTA-bajnokságban, a Mastersnél gyorsan elbukott az ausztrál Samantha Stosurral szemben. bíróságok.

maga részéről

A 20 éves Wozniacki 6–4, 6–3-ra esett Stosur megsértése miatt, aki idén a Roland Garros döntőse volt.

A dánnak még csak egy győzelemre van szüksége a szezon utolsó tornáján, hogy 2010-ben a WTA-ranglistán az élen végezzen, amit a következő napokban érhet el.

Stosur szótlanul hagyta Wozniackit, erőteljes kézkezének és jó szolgálatának köszönhetően megverte. Az ausztrál az első szettet meghajtó győztessel határozta meg, a másodikban pedig növelte a nyomást, hogy különösebb gond nélkül megnyerje.

Wozniackinak új esélye lesz az első hely megszerzésére csütörtökön, amikor az olasz Francesca Schiavone-val, az idei szezon párizsi bajnokával találkozik a Garnet-csoportban.

Az orosz Vera Zvonareva a maga részéről 7-6 (7-4) és 6-4-re verte a fehérorosz Victoria Azarenkát, és ő az egyetlen, aki elrabolhatja a helyét.

A Fehér csoportban Zvonareva az Azarenka (bajnok múlt vasárnap Moszkvában) elleni mérkőzés nagy részében visszatért, és csak az első szett végén mutatta be legjobb teniszét. 2-0, 4-2 és 5-4 hátrányokból felépült, és hatalmas szervája segítségével megnyerte a szettet.

A második fejezetben szintén 2-0-s és 3-1-es hátrányt szenvedett, mielőtt 6-4-re megnyerte volna, és nagyobb bizalmat adott a verseny következő részében.

A maga részéről a belga Kim Clijsters, a US Open jelenlegi tulajdonosa és a WTA korábbi vezetője hathetes szünet után visszatért játékba, és a másik mérkőzésen 6-2, 6-3-ra legyőzte a szerb Jelena Jankovicot. második nap a Fehér Csoportnak felel meg.

A belga a szeptemberi US Open megnyerése óta nem lépett pályára lábsérüléssel, de hibátlanul nézett ki, amikor megnyerte az első nyolc megválaszolatlan pontot a szerbtől, a szakmai pálya egykori királynőjétől.

Jankovic az első mérkőzése után, amelyben Zvonarjevától veszített, azt mondta, hogy beteg. A szerb 2-1-re ment a második szettben, de Clijsters 4-2-re győzött, mielőtt az ellenfél kettős hibájával megnyerte volna a mérkőzést.