A német teniszező otthon Auger Aliassime-t, a szentpétervári Rublev pedig a másik döntőben Coricot verte

A német Alexander Zverev nyerte a címet a Kölni torna a vasárnapi döntőben a kanadai Felix Auger-Aliassime legyőzésével 6-3-ra és 6-3-ra.

zverev

Ez az ötödik éve, hogy Zverev legalább egy szezonban megszerezte az ATP-címet. Az övé volt ötödik döntő Németországban, ahol Münchenben is nyert, kétszer, és még kettő döntős volt Halléban.

Ezúttal a tavalyi ATP döntő bajnoka, Olyan rivális ellen kapott, akit tökéletesen ismer és akinek a két előző meccsen még egyetlen ujját sem adta fel.

80 percbe telt, mire a spanyol David Ferrer tanítványa átvette a játékot.vagy megszerezve a 10. kemény pályás győzelmét miután átjutott az United States Open döntőjén.

Auger-Aliassime, a spanyol Roberto Bautista Agut hóhérja az elődöntőben nem tudott újra együtt lenni Zverevvel, és egyszer hatodszor csúszhatott el, hogy felavathatja rekordját az ATP-körön.

Rublev, próféta a földjén

Az orosz Andrej Rublev nyerte vasárnap a szentpétervári tenisznyitót, az övé az év negyedik címe, azzal, hogy két szettben, 7-6 (5) és 6-4 arányban verte a horvát Borna Coricot.

Rublev, mi "első tíz" -ként mutatkozott be az egykori orosz birodalmi főváros tornáján esélyt sem adott riválisának, aki a tavalyi kiadás döntőse is volt.

Az orosz, aki jövő kedden tölti be a 23. életévét, jól bírta a Coric erőteljes első adogatása és jobban tudott cserélni alulról érkező ütéseket.

Az első fordulóban mindkét játékos érvényesítette szolgálatát, így a döntetlenben döntöttek, amelyben Rublev volt a legeredményesebb.

A második szett ugyanazon forgatókönyv szerint futott az ötödik játszmáig, amikor Rublevnek sikerült megtörnie a horvát adogatását, ezt követően pedig az orosz teniszező közönségének támogatásával, Elég volt megőriznie az adogatását a győzelem megszerzéséhez.

A St. Petersburg Open, amelyet 1995 óta rendeznek, ebben az évben feljutott az ATP 500 kategóriába, és több mint 1,2 millió dollárt osztott ki díjakban.

A nyilvánossággal játszották, bár a koronavírus-járvány megfékezésére vonatkozó korlátozások miatt nem haladta meg a A Sibur-Arena komplexum 50 százalékos kapacitása, körülbelül 7000 néző befogadására alkalmas.