Pep Guardiola emberei a Leo Messi góljával legyőzték a Sahtar Donyecket, és már várják a Real Madridot

Sportírás | 12 · 04 · 11 | 03:00

barcelona

Hírek mentve a profilodba

A Barcelona a vártnál kevesebb gonddal legyőzte Donyeck poklát (0–1), és negyedik egymást követő évben kvalifikálta magát az elődöntőbe, egy olyan fordulóban, amelyben az idei szezont mérik, hacsak a Tottenham nem szerdán érte el a rangadót, a Real Madridig, korai döntőjében Bajnokok Ligája.

Semmi sem különbözött a vártaktól ma este a Donbass Arénában, abban a stadionban, ahol az ukránok megnyerték a Bajnokok Ligája összes mérkőzését ebben a szezonban, de amelyben négy, szinte lehetetlennek tűnő különbséget kellett legyőzniük.

Shakhtar lövésként jött elő, és Barça arra koncentrált, hogy megfékezze a rivális támadásait az első húsz percben, tudatában annak, hogy az első szakasz 5-1-e spekulációra adott okot, és sokat, a találkozó során előforduló különböző helyzetekkel.

A helyiség ebben az elektromos indításában az ukrán csapat nagyon egyértelmű lehetőséget produkált - Douglas Costa pontrúgása, aki megtalálta Valdés kesztyűjét - és Jadson pár érdemleges cselekedete, amely körülvette a Barça kapuját.

Guardiola emberei azonban legyőzték a játék kezdetének követelményeit, valamint a rivális intenzitását és sebességét, amint elkezdték tartani a labdát és Messi megjelent, hogy felajánlja magát a sorok között.

Afellay, aki ma indult a szankcionált Iniesta elbocsátása miatt, a bal szélső hiperaktivitásával is hozzájárult ahhoz, hogy a vendégek elkezdték legyőzni az ukrán nyomásvonalat, és végül a rivális mezőnyében játszottak.

A holland válogatott fél órán belül engedélyezte Adrianót, és a brazil lövését Rakitskiy lőtte a gólvonalon. Messi és maga Afellay nem sokkal később próbára tenné Pjatovot.

Az argentin „repedés”, amely elhatározta, hogy bekerül a történelembe abban a városban, ahol hat és fél évvel ezelőtt debütált Európában, 43 perc alatt véget vetett a feszültségnek - ha volt ilyen -, amikor meghatározta, hogyan tudja csak csinálni azt követően, hogy segítséget kapott Alves-től.

A rosariói megszerezte 48. gólját ebben a szezonban - azt, amelyet annyira keresett -, és bezárta sajátos erényes körét azáltal, hogy felülmúlta a tavaly elért 47-et, és minden idők legjobb barcai játékosának jegyét érte el.

Ennek ellenére Sahtar nyugodtan mehetett a döntetlennel egy szabadrúgásba, amelyet Jadson, a bányászcsapat legjobbja osztagba dobott, aki ismét Valdés ihletet talált.

A Lucescu csapata az újrakezdés után próbálkozott újra, de ezúttal tudta, hogy a csoda már nem áll a kezükben. A játékot még kicsit megnyitották, mert a már besorolt ​​Barça ezt akarta, de az eredményjelző már nem mozdult.

Messi szlalomja kettős eséllyel ért véget Afellay és Alves számára, Valdés pedig - látványos meccse - ostorral vette fel Mkhitarytant, és még negyed óra volt hátra.

Az összeomlás ekkor Guardiola már régóta gondolkodott a Bernabéu-n, és három játékost a zuhany alá küldött, hogy részesei lehessenek a csapat gerincének - Piqué, Xavi és Villa -, és adott Pedrónak perceket, még egy szüksége lesz rá a következő klasszikusok számára.

Moreno akrobatikus lövéssel készült gólt szerezni az utolsó percekben. A sorsolás megérdemelt ár lett volna a Shakhtar számára, aki ebben a döntetlenben nem volt olyan alacsonyabb rangú, mint a Barça, mint mindkét jelző tükröződött.