Laso csapata ismét vizet készített támadásban, és védekezésben is puha volt

Moszkva | 16 · 01 · 20 | 19:20

khimki

Hírek mentve a profilodba

Trey Thompkins darabja. EFE

A A Real Madrid egymás után 13 győzelem sorozatával érkezett Moszkvába és az Euroliga társelnöke, és távozik vele két fájdalmas vereség és a kételyek tengere. Ezen a csütörtökön Khimkire (102-94) esett, aki nem védekezésből, hanem támadásból verte meg megállíthatatlan Alexéi Shvedvel 21 ponttal és 13 gólpasszal.

Madrid, aki több mint húszal veszített, támadásban ismét vizet készített és védekezésben is puha volt. Néhány jó nyitó perc után Pablo Laso csapata ismét beszorult az ellenfél kosara elé. És nem a gyenge lövésválasztás miatt, hanem az ötlethiány miatt.

Campazzo ismét adott a fáradtság tünetei a csapatmenedzsmentben, de Llull és Laprovittola sem segítettek neki a kettő közötti kilenc ponttal. Csak Jordan Mickey, aki 20 pontot ért el régi csapata ellen, és Causeur, aki 17-et ért el.

Laso csapata a CSKA Moszkva ellen elkeserítő veszteséget szem előtt tartva kezdte a játékot. Frusztráló, mert a Madrid megszakította 13 egymást követő győzelem sorozatát, és csak 55 pontot szerzett.

Laso változtatást vezetett be a kezdő tizenegyben. A hazaiak fegyveresének, Alexéi Shvednek az irányítása érdekében Taylor kezdettől fogva indult, de a Madrid támadásban nem javult. És ez kedden kezdődött a CSKA ellen Thompkins triplájával.

A Shved szögletéből érkező hármas a negyedik percben először vezettette a Khimkit. (11-9) Deck továbbra sem volt sikeres támadásban, és Campazzo kihagyta az egyetlen hármat, amelyet megpróbált.

Madrid megint elakadt a támadásban. Laso hét perc múlva időt kért, ahogy a helyiek veszedelmesen eltávolodtak Zajcev triplája után. (17–11)

A helyi edzőnek, Rimas Kurtinaitisnek tetszett, amit látott, de Laso intése után a madridi Thompkins és Taylor két hármasának köszönhetően kissé intonáltabbnak tűnt támadásban.

Campazzo végül vízjelet szerzett, de a Shved és a másik Timma nyolc méteres hármasa az első negyed végén késve tartotta előre az oroszokat. (25–21)

Az Európa-bajnok elleni diszkrét meccse után, Causeur nagyon bedugultan jött ki és négy pontot szerzett majdnem egymás után két bejegyzés a kosárba. (29-25)

Laso visszatért, hogy kivegye a kicsiket -Llull és Laprovittola-, de nem tudtak gólt szerezni. Felipe Reyes tartotta a srácot kasztkosárral, de az oroszok továbbra is nagyon sikeresek voltak a 6,25-ös vonalról.

Causeur kitörte a látogató aszályt a hármasok vonaláról, bár később kihagyott egy menetet az utolsó peremig. Llull szekundálta a sarokból. És akkor három perccel a vége előtt segített Reyesnek a kosár alatt. (43-38)

De Shved egyetlenegyet sem kímélt. A továbbjutás elmulasztása Llullt kihasználta az orosz támadó hogy látványos futóhármast szerezzen.

Perc hiányában a Khimki tíz volt (52–42). Laso ismét kivette a Campazzót és a tunéziai Mejrit is, de Šved folytatta üzleti tevékenységét. Amikor nem szerzett hármat, asszisztált Bookernek.

Madridnak sokat kellett javulnia támadásban, ha nem akart üres lenni az orosz földektől. Spanyolok és oroszok pihenni mentek (55–44).

Shved tetszés szerint állította be a játék ütemét. Tizenkét pont, mindháromból kudarc nélkül, és nyolc gólpassz. Khimki nem úgy védekezett, mint a CSKA, de sokkal jobban támadott.

Mindkét csapat csatlakozva hagyta az öltözőt. Madrid szerencséjére Svéd kihagyta első hármas kísérletét, a második azonban nem. Az előny folyamatosan nőtt. (67-54)

Mickey hamarosan ugyanazzal az érmével válaszolt, mivel Carroll nem az volt a várható sokk, amire Laso számított. Eközben a legjobb fehér gólszerző, Causeur még mindig a kispadon volt.

Timma egy triplával, tetején Decktel meghiúsította a fehér csapat reakcióveszélyét. (75-64)

Ezután Bookernek rossz térddel kellett elhagynia a bíróságot, miután befutott Deck-kel. Azokkal nem.

Carroll triplát és két kosarat szerzett, Mickey a triplából ismét eltalált, de Khimki egy társával bezárta a szobát. (80-69)

Három egyenes kosár Gill, Karasev és Jovic részéről, és a feladat hét és fél perc elteltével egyre nehezebbé vált. (88-69)

Madrid három percig tért vissza a láncba, gól nélkül. A játék további része akarat volt, és nem a fehérek ereje. Csak Mickey tartotta büszkeségét.

A játék kemény korrekció volt a spanyol csapat számára, bár a több mint húsz pont előnye végül tisztességes párra csökkent nyolc pont Causeur két hármasának köszönhetően Az utolsó pillanatban. (102-94)

Adatlap:

102 - Khimki Moszkva régió (25 + 30 + 25 + 22): Zajcev (4), Šved (21), Timma (13), Booker (15), Jerebko (11) - öt induló- Kramer (-), Gill (13), Evans (9), Jovic (6) és Karasev (10).

94 - Real Madrid (21 + 23 + 25 + 25): Campazzo (10), Thompkins (10), Deck (4), Taylor (8) és Tavares (4) - kezdőcsapat - Causeur (17), Llull (3), Laprovittola (6), Mickey (20), Mejri (-), Carroll (5) és Reyes (7).

Játékvezetők. Robert Lottermoser, Tomislav Hordov és Petek Saso. Megszüntetése nélkül.

Események: az Euroliga alapszakaszának huszadik napjának megfelelő mérkőzést játszottak a moszkvai Mytishchi Arénában 4711 néző előtt.