Rodríguez és Mirotic ismét vezette Laso csapatát, amely nagyon kiegyenlített párharcban 74-78-ra nyert

Hírek mentve a profilodba

kuban

A Real Madrid, A felhalmozott mérkőzések és a feszültség ellenére, hogy négy nappal ezelőtt a Copa del Rey döntőt játszotta a Barcelona ellen, megnyerte (74-78) Krasznodarban (Oroszország) Lokomotiv Kuban, hatodik napján Euroliga legjobb 16.

Összefüggő

Sergio Rodriguez Y Mirotic ismét a bázisok voltak, amelyeken a spanyol bajnok megerősítette ötödik győzelmét a kontinensviadal második szakaszának hatodik napján.

Rodríguez az egyik legjobb meccsét teljesítette: 16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz és 27-es PIR 12 pontért, 9 lepattanó és 17 összesített jegy a montenegrói.

A tabellán negyedik Lokomotivban Hendrix 12 ponttal, 10 lepattanóval és 24 PIR-vel volt a legjobb.

A krasznodari csapat uralta az összecsapás kezdetét, Kalnietis és Simon vezetésével az oroszok az első öt percben 16-3-ra vezettek, az első negyed pedig már a végéhez közeledett.

Sergio Rodríguez bejegyzése a 0-7 a spanyolok javára egy hármassal, amelyet a pontszerző gárda tartalmazott, az első félidőben 23-18-al.

A fehér csapat visszatéréséhez szintén hozzájárult Mejri pályára lépése, a félidő 15-ös PIR-jével. Vele és Reyes-szel a Real Madrid visszaszerezte a visszavágó erőt ahhoz képest, amit az elején influenzában szenvedő Bourousis mutatott be.

Sergio Rodríguez ismét megmutatta kiváló minőségét és kegyelmi állapotát. A második negyedben hímezte a kosárlabdát. Ezenkívül a kanári-szigeteki gárda úgy tűnik, megérti, hogy minden labda hová megy, minden visszapattanás, minden visszapattanás.

Így a válogatott húzta a fehéreket, hogy a kosár után a 16. percben (32-34) előbbre vigyék őket. "El Chacho" 12 perc alatt 12 pontot szerzett 16-os PIR-vel, míg Hendrix az oroszok legjobbja volt, 13-as összesítéssel.

Laso, aki nem számíthatott Carrollra, megsérült, leültette Rodriguezt, Draper és Llull pedig előre tartotta a spanyol bajnokot. Mindazonáltal, A Lokomotiv, az Euroliga-csoport negyedik helyén álló csapat nem akarta feladni.

Kézzel kézben Brown-val és a vendégek gyenge védekezésével a krasznodari csapat visszavonta lépéseit, hogy a harmadik harmadban két perccel a vége előtt újra egyenlítsen (53-53), és "újranyitja" a mérkőzést: 54-58 az elején. a döntő negyed.

Llull és Rodríguez gyors kezei pusztítást okoztak az orosz támadásnál az újraindításkor. A két spanyol pontőr a negyedik játékrész első perceiben ellopott egy labdát a másik után, hogy egy ellentámadásból sóhajtva adja vissza Lasoéknak az előnyét (56–64).

Némi fáradtság és a fehérek koncentrációjának hiánya, és Brown és Kalnietis sikere visszavitte az oroszokat egy pontra (70-71) 2.50-nél a továbbjutáshoz. És Kalnietis hármasa 74-nél holtversenyben állt, másfél perc játékkal.

De a következő 60 másodperc Madridból származik. Ha a negyed elején Llull és Rodríguez gyors kezei lettek volna, akkor a végén Rudy azok, akik labdát lopnának el Grigorjevtől, hogy a kosarak után továbbjussanak a fehérek (74-76) Mirotic. A Bourousis sapkája és az "El Chacho" csodálatos felszerelése megadta a madridi szezon 15. kontinentális győzelmét.

74. - Lokomotiv Kuban (23 + 13 + 18 + 20): Marcus Williams (0), Kalnietis (15), Simon (14), Hendrix (12) és Likhodey (0) - a kezdő ötös - Jasaitis (0), Zubkov (2), Brown (21), Maric (5), Zsukanenko (0) és Grigorjev (5).

78. - Real Madrid (18 + 22 + 18 + 20): Llull (15), Rudy (7), Darden (2), Mirotic (12) és Bourousis (9) - kezdő ötös - Sergio Rodríguez (16), Mejri (6), Reyes (4), Draper (0) és Slaughter (7).

Játékvezetők: Jovcic (SRB), Ryzhyk (UKR) és Koromilas (GRE).

Események: Az Euroliga kosárlabda "Top 16" -jának hatodik napjának megfelelő mérkőzés a krasznodari Basket Hallban, 7470 néző előtt.