carrasco

Egy ihletett Yannick Carrasco egyedüli gólja fontos győzelmet nyújtott az Atlético de Madridnak egy ultravédekező Rostov (0-1) ellen, aki hiteles orosz falat emelt, amelyet Diego Simeone csapatának sok nehézséggel kellett legyőznie.

Az Atlético azon három pont mellett, amely teljes győzelmekkel nagyon közel helyezi a spanyol csapatot a Bajnokok Ligája kieséses szakaszaihoz, az Atlético véget vetett az orosz csapat 26 meccses veretlenségi sorozatának a stadionjában.

Simeone előző nap figyelmeztette - Rosztov veszélyes, mert tudja, hogy mit játszik - bár a fenyegetés inkább Numantine-védelme volt, mint ellentámadása, mivel Oblak alig tett pár értékes védést a 90 perc alatt.

Ahogy az előző nap várta, Torres leváltotta a francia Gameiro-t, és bár megpróbálta, nem sok lehetősége volt megmutatkozni.

Bár a rivális korántsem volt Bayern vagy Barcelona, ​​az Atlético a kezdő sípszóból jött ki a játékra, és az első tizenöt percben egy mindenütt jelenlévő Carrasco, az Atlético divatos játékosa már kétszer is próbára tette a helyi kapusnak.

A belga szabadrúgását másfél percben sok nehézséggel hárította el az orosz kapus, elutasítva, hogy Correa éppen a meccs első gólját szerezte volna, bár lövése túl messzire ment.

Tíz perc múlva Carrasco ismét kapott egy jó labdát Griezmann-tól a területen belül, levágta a jelzőjét, és lövését Dzhanáev elutasította.

Torres César Navas, a Real Madrid kőfejtőjében emelt játékos sebességével próbálkozott és büntetést kért, miután látványosan leütötték, bár úgy tűnt, hogy a középső védő megérintette a labdát.

A kezdeményezést a látogatók tartották, míg a helyiek guggolásra vártak. Húsz perccel később az oroszok írástudók ellentámadását hajtották végre, amelyben Azmún frankó labdát kapott a nagy terület szélén, de a földet érte, és a labda szelíden egy akaratlan Oblak kezébe került.

Filipe Luis megpróbálta újra, máris sárgával figyelmeztetett egy vas után egy riválisra, de Correa magasan végzett a csodálatos középpont után a brazil távoli posztján.

Fél órán belül ott volt a buli, ahol az oroszok akarták, mivel Simeone tanítványainak majdnem 70 százaléka volt, de ez Istennek került nekik, és segít leküzdeni az oroszok által terjesztett pókhálót.

Úgy tűnt, hogy a Rosztov árnyékában lévő edző, Kurbán Berdiev, aki 2013-ban már az Atléticót kiesett az Európa Ligában Rubínval, úgy döntött, hogy ízelítőt ad a madridi csapatnak saját gyógyszeréből, ám az ambíció hiánya végül drágán került rá az oroszok.

A második félidőben a hangnem nem változott, mivel a spanyol csapat játékosai továbbra is türelmesen próbálták lebontani a szenvtelen orosz falat.

Az Atlético megpróbált meglepetést okozni játékváltásokkal, de a helyi játékosok nagyon jól lefedték az együtteseket, mígnem Simeone elvesztette türelmét, és a negyed óra elõtt úgy döntött, hogy aktív Correa helyett beilleszti Gameirót.

Egy perccel később Torres éltette a legnagyobb esélyt Juanfran kimért átlövése után, de lövése a kapufán túlra ment.

Amikor az argentin edző kétségbeesni kezdett, Carrasco Juanfran csodálatos átlövése után kinyitotta a kannát, amelyet Torres nem ért el, és a belga baljával a szélső kapunál végzett (min.62)

A játék további része az oroszok akarata volt, és nem az ereje, bár az ecuadori Noboa a környéken kívül próbálta meg a szerencsét, ez a lövés nem lepte meg Oblakot.

Eközben egy szürke Griezmann úgy döntött, hogy újra megjelenik a végén, és így egy apró Carrasco-passz után fejjel a második gólt szerezte volna, de Dzhanáev nagy védéssel válaszolt.

Ami a Bajnokok Ligája döntőjének alázatos gyógymódja lehetett, aki 7–1-re nyert a spanyol bajnokság utolsó napján, végül a minimum győzelme lett azzal a jó hírrel, hogy visszatér a nap játék mezőnyére.

Két hét múlva mindkét csapat ismét találkozik a Vicente Calderónban. - Adatlap

0 - Rosztov: Dzhanaev; Kudriashov, Navas, Kiréev, Granat, Mevlia; Gatskan, Yeroshin, Noboa; Azmun (Prepelita, min. 74) és Poloz (Doumbia, min. 77).

1 - Atlético Madrid: Oblak; Juanfran, Savic, Godín, Filipe; Correa (Gameiro, min. 57), Gabi, Koke, Carrasco (Saúl, min.88); Griezmann (Thiago, min. 91) és Fernando Torres.

Célok: 0-1, min. 62: Carrasco.

Játékvezető: Daniele Orsato (ITA). Intette Filipe Luist, Juanfrant és Mevliát.

Események: A Bajnokok Ligája D csoportjának megfelelő mérkőzést a rostovi Olimp-2 stadionban játszottak 15 000 néző előtt (teljes).