A Herbalife Gran Canaria-t egyértelműen felülmúlta a moszkvai Khimki (87-72), és még mindig nem tudja az Euroliga külföldieként aratott győzelmét, miután egy olyan meccs után, amelyben az Alex Shved által nagyon jól irányított moszkvai csapat elérte első diadalát négy egymást követő vereség.

elutasítottak

A szigetcsapat 0–5-ös részrésszel robbant be a játékba, de Georgios Bartzokas tanítványainak reakciója nem várt meg, és 7–0-val gyorsan bekapcsolták az elektronikát, az utolsó kosarat az érintett bázis, Orosz Shved alakította át.

Ennek ellenére a Herbalife addig maradt a játékban, míg a Báez két pontja után 16-ra holtversenyben nem volt, de a helyiek, Shved jó irányába támogatva, 25-16-ig távoztak, bár Gran Canaria ebben az első negyedben csökkentette hátrányát. Eriksson triplája és további két pont a veterán Olivertől (25-21).

A második szettben Khimki, aki sokkal sikeresebb volt, mint a szigetlakók a hármas sorból, növelte jövedelmét, amely ennek az időszaknak a felénél már kilenc volt (35–26), a Herbalife előtt, aki nem volt kényelmesen a emeleten, aki ismételt veszteségeket okozott, és akiről ismert, hogy gólt szerzett.

A moszkvai csapat felment a 16-os öltözőbe (49-33), és azzal az érzéssel, hogy Maldonado emberei képtelenek lesznek valami pozitívumot kihozni a Mytishchi Arénából, olyan rivális ellen, aki még mindig nem tudta a győzelmet a jelenlegi Euroligában.

Az öltöző után a Herbalife 0–4-es reakcióval pillantott meg egy felhang Pasenckis és Strawberry pontjainak köszönhetően, de Bartzokas abbahagyta a mérkőzést, és azonnal ezt követően csapata közvetlen hálát adott egy megállíthatatlan Shved kosarainak és gólpasszainak.

A 77-53, amellyel ez a harmadik negyedév véget ért, jelzi, hogy Gran Canaria új vereséget szenved a szigeten kívül a kontinens maximális versenyében való debütálásának évében, azzal a súlyosbító tényezővel, hogy még tíz perc van hátra. súlyos visszaút, mielőtt vasárnap ellátogatna a La Liga-i Baxi Manresába.

A lemondott szigetlakók az utolsó negyedet teljesen tisztában játszották azzal, hogy Khimki egymás után négy vereség után kiadja Euroliga-győzelmek rekordját, és azzal a további nyomással, hogy kevesebb pihenőidővel, kevesebb mint 48 óra alatt próbálják megrohamozni a manresai pályát.

Eközben Bartzokas emberei az eredményjelzőn 83–55-re lazultak, és 6,40 maradt, így a Herbalife 0–14-es futást tudott végrehajtani (83–69), és a meccs sokkal kevésbé fájdalmas eredménnyel zárult. A látogatók számára, mint annak, aki volna regisztrálták, ha a moszkoviták nem engedték el magukat ebben az utolsó szobában.

A Herbalife Gran Canaria-t egyértelműen felülmúlta a moszkvai Khimki (87-72), és még mindig nem tudja az Euroliga külföldieként aratott győzelmét, miután egy olyan meccs után, amelyben a moszkvai csapat, Alex Shved vezetésével nagyon jól, elérte első diadalát négy egymást követő veszteség.