Egy fekete morlaco vezetett egy gyors versenyt, amelyben a bika szarvától nem sérültek meg

A Núñez del Cuvillo cádizi szarvasmarhatartójának hat bikája ma a Sanfermines 2009 nyolcadik és egyben utolsó futamában játszott egy gyors és tiszta versenyt, amelyben a bika szarvától nem sérültek meg. Két férfit, az egyik skót, a másik észak-amerikai fejsérüléssel és elmozdulással áthelyezték a Navarra Kórházba. Két másik személyt különböző mértékű sérülésekkel szállítottak a Virgen del Camino kórházba.

cuvillo

A versenyt az egyik bika vezette, aki megelőzte a többi jószágot a Plaza del Ayuntamiento-ból, több fiatal férfit elborítva útközben. A bika a túra során gyorsasággal verte a futókat, és a bikák nagyon gyorsan futott, egy perc és 49 másodperc alatt megérkezett a bikaviadalra. Amikor a verseny egy munkanapon, kedden esett egybe, a futók száma alacsonyabb volt, mint tegnap, az előző napokhoz képest, ami lehetővé tette a fiatal férfiak számára, hogy gyönyörű versenyeket hajtsanak végre, a terekkel a bikák előtt.

A bikák utolsó, két perc és húsz másodpercig tartó futása reggel 8:00 órakor kezdődött, amikor a Santo Domingo büntetéseket megnyitották, és a tartókat az állomány elé tették a nyolcadik verseny megkezdéséhez. a felek. A bikák jól ikrek voltak az állomány hátsó részén, és nagyon gyorsan lefedték a Santo Domingo lejtőt, és alig kínálták a fiatal férfiak számára azt a lehetőséget, hogy a bikák előtt álljanak.

Egy bika vette át a vezetést a városháza részlegéből, amelyben megelőzte a többi állományt, és a többi bezártság főszereplője volt. Calle Estafeta-tól hatalmas távolságot szerzett a többi jószághoz képest, és az elzárás egy perc és 49 másodperc alatt teljesült.

A verseny legizgalmasabb pillanatait Estafeta élte meg, ahol egy fiatal férfit elgázolt a vezetést megszerző bika. Ezenkívül az utcai bejáratnál kialakult futók tömörülése a földre zuhant, bár bika szarvának sérülését nem rögzítették.

A Telefónica és a sikátor érkezése nagyon gyorsan és tisztán zajlott, köszönhetően annak, hogy kevesebb volt a futó, mint más napokon. Így a szarvasmarha nagyobb gond nélkül ért a sikátorba és a bikaviadalra, bár egyikük a bejáratnál elesett.

A Núñez del Cuvillo szarvasmarháival ma délután 18.30-kor kezdődik a Plaza de Toros de Pamplona, ​​a jobbkezes Morante de la Puebla, El Juli és Miguel Angel Perera harcában.