hírlap

Párizs, november 8. (EFE). - Az orosz Daniil Medvegyev egyenletes mérkőzést rendezett a német Alexander Zverev ellen az 1000 mester párizsi döntőjében, 5-7, 6-4 és 6-1 győzelemért 2 óra 7 perc alatt, add hozzá az év első versenyét.

A 24 éves világranglista az év végéig megvárta a rekordot, amelyet az előző szezonban bőségesen táplált, de ebben az idényben mozdulatlan maradt az orosz szabálytalan játékának eredményeként.

Medvegyev Párizsban nyert oroszok, Marat Safin, Nikolay Davidenko és az utolsó előtti Karen Khachanov örökösévé válik.

A Masters 1000-ben rendezett negyedik döntőjében a moszkvaiak hozzáadják a harmadik címét ebben a kategóriában, miután tavaly megnyerte Cincinnati és Sanghaj címét, ahol a döntőben Zverevet is legyőzte, amely eddig egyetlen párharcot nyert a német ellen 6 párharcban.

Párizsban nyújtott jó szereplése, ahol egy nehéz év után alakult ki, a rangsor negyedik helyére emeli, ahol felülmúlja a svájci Roger Federert.

A sokszor más teniszezőként definiált orosz győzött a döntőben, amely a US Open utolsó két legyőzött döntőjét mérte. Medvegyev tavaly vereséget szenvedett a spanyol Rafael Nadaltól és Zverevet ebben a szezonban az osztrák Dominic Thiemtől.

Ez egyben párharc volt az új generáció két legígéretesebb alakja között, akiket a következő évek legnagyobb dicsőségéért hívtak harcba.

Medvegyev megelőzte a rangsorban hét, 23 éves Zverev játékát, aki 12 egymást követő győzelem sorozatával a párizsi döntőbe jutott, és meg volt győződve arról, hogy a harmadik, egymás utáni címet zárt térben is felveheti a kettő után, amelyet aláírt. kölni.

Útja során a német még a karrier második győzelmét is megszerezte a spanyol Rafael Nadal ellen, akit ragyogó játékkal győzött le a párizsi elődöntőben.

Az előjelek megszilárdultak, amikor a spanyol David Ferrer által kiképzett német megszerezte az első fordulót, néhány részletben döntött két rivális között, akik vas kézzel erősítették meg szolgálatukat, és csak a tizenegyedikben sikerült a németnek elkapnia az orosztól hogy egy címkészlet mögött maradjon.

Boldogan megígérte nekik Zverev, aki már a negyedik Masters 1000-et látta a közelben a vitrinjeiben, és biztos volt benne, hogy a Kölnből hozott zavartalan vitorlázás győzelemre készteti.

De Medvegyev reagált, tett egy lépést előre azon a pályán, amely arra kényszerítette a németet, hogy feladja a kezdeményezést. A német farkasból báránygá vált, kész volt felfalni az oroszból, aki nem hagyta abba az újjáépíteni képtelen Zverev szolgálatának nyomását.

A lehető legjobban védekezett a nyolcadik játszmáig, amikor az orosz hat egymást követő meccsből álló sorozatát nyitotta, aminek eredményeként megszerezte a második szettet és 4-0-ra a döntőben.

Elég, hogy véget vessen annak a németnek az ellenállása, aki elvesztette teniszszálát és alig tudott új játékot adni, mielőtt kettős hibával adta fel a mérkőzést, ami a pályán való elkeseredés szimbóluma.