A fehér csapat bebiztosította a mezőny előnyét az Euroliga negyeddöntős keresztezései számára

Oszd meg a cikket

Thomas (d) vitatja a labdát Tavares-szel. EFE/Szergej

real

A Real Madrid csütörtökön bebiztosította hazai pályaelőnyét az Euroliga negyeddöntőjének keresztezésében, mivel kényelmes idegenbeli győzelmet aratott a gyenge Khimki ellen (75–100) lemezzel Felipe Reyes.

Alig telt el egy perc az első negyed végéig, a veterán fehér kapitány pedig a pályára ugrott, és honfitársát, Juan Carlos Navarrot érte el az Euroliga történelmében a legtöbb játékot elért játékossal, 341 meccsel.

Egy hónappal a moszkvai CSKA elleni vereség után Pablo Laso csapata igazi csapatgyőzelmet aratott az orosz főváros külterületén, amely garantálja, hogy a legjobb négy között végezzenek, és a rájátszásban a hazai pálya tényezője legyen.

Nagy rajongás nélkül az Európa-bajnok a szünet előtt távozott az eredményjelzőn, és a második félidőben mérhetetlen Fabian Causeur-val győzte le mérhetetlen Fabian Causeurt, a meccs gólkirálya 22 pontot és négy hármast, jól kísért 5-ből nyolc hármasban egy megfiatalodott Rudy Fernández.

A fehér csapat megerősítette az egy héttel ezelőtti javulást a madridi Fenberbahce ellen, és mellesleg idegenben szakította meg vesztes sorozatát.

Pablo Laso visszaszerezte az amerikai Trey Thompkins-t, és csak az első percekben hiányzott Anthony Randolph, ez az idő, amikor a kimerült Shvedig tartott a gáz, még mindig nem épült fel, miután sok játékot kihagyott az ujjatörés miatt.

Khimki háromfős vonalról kezdte el szaggatni a fehér védelmet, bár az oroszok az első percekben csak kilenc kísérletből három hárompontost szereztek.

Alexey Shved szinte a látogatók figyelmét összpontosította, ami nem akadályozta meg abban, hogy két hármast szerezzen, az egyik látványos.

Jaycee Carroll az első percekben két kosárral is kikerült, az egyik a kettőből, a másik a háromból, bár az Európa-bajnok csak a szabadrúgástól tartotta el a típust.

De Khimki védekező nyomása fojtogató volt. A Laso által vezetett csapat túl sok kényszertelen hibát követett el. Khimki hat rablása fejfájást okozott Madridnak. Sergio Llullnak sem volt igaza. Szerencsére a csapat uralta a támadó lepattanót.

Az első negyed a Real Madrid előnyével (22–24) zárult Stefan Markovic triplájával, amely gyors választ talált Rudy Fernández csuklóján.

Érdekes, hogy a madridiak kihozták a legnagyobb előnyüket a hármasokból (29-36). Rudy hármat szerzett négyből, Causeur pedig a befejező simítást a helyi edző, a litván Rimas Kurtinaitis újabb időkérése előtt.

A Facundo Campazzo bejárata alapvető volt. A visszataszító argentin a negyed felénél távozott, és a csapat maximálisan kihasználta az eredményjelzőt (33–43).

A Madrid továbbra is 21 lepattanóval uralta a területet, csak 6 orosznál, de Laso jó megrovást adott csapatának kilenc labda elvesztése miatt.

Mindennek ellenére a spanyol csapat félidőre ment, szinte leküzdhetetlen előnnyel az oroszok számára (38-51), köszönhetően Campazzo több játékának, köztük egy csodálatos lövés a deszkán a kürt előtt, amely mindkét csapatot az öltözőkbe küldte.

A szünet után a helyi csapat az egész húst rácsra tette, de Llull egy triplával és egy ellentámadásban nyújtott gólpasszal elfojtotta a lázadás veszélyét.

Ez azonban nem volt jó hír, mivel a mexikói Gustavo Ayónnak el kellett hagynia a játékot, miután megrándította a bokáját.

A forgócsap sérülése lehetővé tette Walter Tavares belépését, akinek mérete megállította az összes orosz támadást, amihez Causeur két kosárral és végső előnnyel (50-70) járult hozzá a harmadik negyed végén.

Az utolsó felvonás a bajnok számára tett séta volt, amely során Laso lehetőséget adott minden Oroszországba utazó játékosnak, Causeur és Gabriel Deck több filmkosárral kedvelték egymást, Santi Yusta pedig három perc dicsőséget élvezett.

- Adatlap:

75 - Khimki Moszkva (22 + 16 + 12 + 25): Shved (21), Zajcev (8), Zubkov (2), Jenkins (-), Thomas (15) - kezdő ötös - Markovic (13), Gubanov (6), Monia (5) és Crocker (5).

100 - Real Madrid (24 + 27 + 19 + 30): Lull (8), Carroll (7), Taylor (2), Thompkins (8), Tavares (8) - kezdő öt - Causeur (22), Rudy (15), Reyes (-), Ayón (6), Campazzo ( 5.), Deck (12.) és Yusta (4.).

Játékvezetők: Boris Ryzhyk, Milivoje Jovcic és Jurguis Laurinavicius. Személyes szabálytalanságok miatt megszüntették Zubkovot és Thomast.

Események: az Euroliga huszonhatodik napjának megfelelő mérkőzés, amelyet a moszkvai régióban található Arena Mytischchi játszott, mintegy 7000 néző előtt.