RIO DE JANEIRO, augusztus 18. (Xinhua) - Misael Rodríguez mexikói ökölvívó bronzérmet nyert a 2016. évi riói olimpiai játékokon, miután csütörtökön elesett a középsúlyú (75 kilogramm) kategória elődöntőjében az üzbég Bektemir Melikuziev ellen.

rodríguez

Rodríguez egyhangú döntéssel elvesztette a Riocentro hatos csarnokában zajló harcot, amely 27-30 kártyával zárult a 20 éves ázsiai és ezüstérmes javára a 2015-ös dohai világbajnokságon.

A mexikói Chihuahua államtól (észak) az első körtől kezdve támadott, Melikuziev azonban többször összekapcsolta az arcát, és hatalmas bal lábát mutatta.

Két veszített fordulóval Rodríguez a harmadik epizódban ringbe lépett, és elhatározta, hogy lebuktatja az üzbég bokszolót, aki jól védte előnyét, és végül a jövő szombati döntőben rendezkedett meg a kubai Arlen López ellen.

A mexikói ökölvívó a középsúly harmadik helyeként a dobogóra emelkedik, annak a ténynek köszönhető, hogy az olimpiai boksz két bronzfémet díjaz.

A 22 éves Rodríguez érme az egyetlen, amelyet a mexikói küldöttség három és fél nap hiányában elért a nyári vásáron, hogy a bogrács jövő vasárnap kikapcsoljon.

Az érem felé vezető úton az "El Chino" becenévre hallgató bokszoló az első fordulóban legyőzte az iraki Waheed Karaawit, a negyeddöntőben pedig az egyiptomi Hosam Hussein Abdint.

Rodríguez fémje Sydney 2000 óta az első mexikói ökölvívó, amelyet az olimpiai játékokon szerzett, a nyári turnéban pedig a 13. helyen áll. Vége