Bakambu és Cheryshev két perc alatt nyílt játékot ítélt a helyiek kételyei miatt (3-1)

Oszd meg a cikket

Bakambu ünnepli előnyét a Villarreal-Astanában. EFE

españa

A látványos gól Cedric Bakambu részéről A 72. percben, amely csapata legrosszabb pillanatában 2–1-re tette az eredményjelzőt, elmosódott győzelemhez vezetett Villarreal (3-1) elleni Európa Liga-debütálásán Asztana hogy a vártnál jobban teljesített.

Az az elméleti fölény, amellyel a Villarrealnak a játék megkezdése előtt kellett volna lennie, a három évvel ezelőtti döntetlen összesítésének 7-0-ás előzményével, csak az első negyedórában nyilvánvalóvá vált.

Ettől kezdve, és még anélkül is, hogy bántani tudna, az Astana tudta, hogyan kell jól megbirkózni az erőforrások hiányában és a pályán a tekintély érvényesítésének képessége nélküli Villarreal ellen, mindössze két perc alatt, amikor a legrosszabb volt, és két elszigetelt akcióval oldotta meg a balesetet.

Az elején Villarreal megmutatta tulajdonságait és legnagyobb potenciálját a kazah csapat ellen, mind a kollektív játékban, mind az egyéni játékban, és még anélkül is, hogy túlzott nyomást gyakorolt ​​volna ellenfelére, fölénye nem hagyott kétséget a helyén.

E különbségek eredménye 1–0 lett Costa minőségi passzát követően Sansone egyértelműen a védelem és mindenekelőtt egy kapus előtt állt, aki adta a lehetőségeket.

Mindazonáltal, a gól után az Astana lépett a játékba, nagyobb jelenléttel a mezőny közepén, ahol sikerült megszereznie a labdát, és egyre gyakrabban megközelítette Barbosa kapuját.

Első érkezésük félénk volt, de apránként a vendégcsapat támadásai folyamatosan és egyre veszélyesebbek lettek.

Az a csapat, amelynek Fran Escribá edzői elvesztették a kezdetek szilárdságát, és akik az ajtóhoz érkeztek, csak az ellentámadások, nem pedig az erőfölény és a csapat hierarchiája alapján jöttek létre.

A játék a Villarreal előtt állt az eredményjelzőn, bár kénytelen volt javítani, hogy ne lepődjön meg egy kevesebb erőforrással rendelkező csapat, de a lehető legjobban kihasználta őket.

A második rész ugyanolyan lendülettel kezdődött, mivel a helyiektől hiányzott a feszültség, az Astanának pedig nagyon kevéssel sikerült közelebb kerülnie Barbosa kapujához, és életben maradt, mivel a Castellón-csapat nem találta a második gól megszerzésének módját, amely győzelmet jelenthetett volna számára.

A Villarreal futballból hiányzott a folyékonyság, Az Astana védelme nem ment át veszélyes helyzeteken, és bár a rivális ártatlan volt, megőrizték esélyeiket a döntetlenre, és emellett a spanyol csapatot sem érezték jól.

A második játékrész közepén a vendéggól közelebb volt a 2-0-nál, és egy szögletben Twunasi vette be, központi Logvinenko, kifogástalan fejlappal, egyenlített.

Röviddel ezután, amikor a Villarreal rosszabb volt, rajongói pedig idegesebbek voltak, a Bakambu zsenialitása gyakorlatilag az első beavatkozása során 2-1-re sikerült az eredményjelzőn kiváló lövéssel egyéni játék után.

Cheryshev azonnal, szintén az első játékánál 3-1-re sikerült csapata jó behatolása után a jobb szélen, amely előnyt adott a végső eredménytáblán, de nem tükrözte a mérkőzés alatt látottakat, bár a játék bonyolultá válásaként díjazta a minőséget és a helyi reakcióképességet.

3 - Villarreal: Barbosa; Mario Gaspar, Bonera, Semedo, Jaume Costa, Trigueros, Rodri, Castillejo (Leo Suárez, m.87), Fornals (Cheryshev, m.75), Sansone (Bakambu, m.70) és Unal.

1 - Asztana: Eric; Posztnikov, Logvinenko, Anicic, Shomko, Beysebekov, Mayevski, Grahovac, Muzhikov (Shitov, m.83), Twumasi (Tagybergen, m.87) és Murtazayev (Tomasov, m, 67).

Célok: 1-0, m.16: Sansone. 1-1, m.68: Logvinenko. 2-1, m.74: Bakambu. 3-1, m.76: Cheryshev.

Játékvezető: Srdjan Jovanovic (SRB). Felhívta Mario Gaspar-t a Villarreal-nak, Logvinenkót és Anicic-t az Astanának.

Események: a La Cerámica stadionban lejátszott mérkőzés 18 000 néző előtt.