A spanyolok kiállítást mutattak be a munkáról, az intenzitásról és a rugalmasságról a veszteség után

Budapest | 25 · 01 · 20 | 20:13

európai

Oszd meg a cikket

A spanyolok ünneplik a diadalt. EFE

A A „víz harcosai” felmutatták ragaszkodó becenevüket és egy olyan kiállításon, amely állandó intenzitással és ellenálló képességgel rendelkezik a 8–10-es vereség után, ezen a szombaton történelmük második kontinentális címét érték el azzal, hogy élénk döntő Oroszországba 13-12.

Budapest olyan város, amelyet arany betűkkel írnak a női vízilabda-válogatott számára. Hat évvel ezelőtt ott szerezte meg első európai címét, a döntőben Hollandiát verte meg. Ebből az alkalomból a Duna Aréna mint helyszín, a Miki Oca nem bukott meg, annak ellenére, hogy belefutott a hagyományos módon egy nagyon kemény orosz festménybe.

Nem esett szét, amikor Alekszandr Gaidukov tanítványai úgy tűnt, hogy az elején a közvetlen irányítást jelentik harmadik részének. Akkor sem, amikor elvesztették a bajnokság egyetlen mérkőzését a csoportkörben Hollandiától.

Ez Spanyol válogatás akkreditált jellege van, és a magyar fővárosban ismét megerősítették. Öt gólt kötött, hogy ne csak semlegesítse Oroszország előnyét, hanem 13-10-re ítélje meg a játékot. Noha riválisaik nem adták fel, már nem volt idejük megakadályozni a „vízi harcosok” sikerét.

Az első két negyed az idegesség és a pontatlanságok felhalmozódása ellenére a célok fesztiválja alternatívákkal, mindkét csapattal előrébb az eredményjelzőn, hogy a döntőben kissé megszokott szünetig terjedelmes, 8-8-as döntetlennel jusson, ami megőrizte a bizonytalanságot és a feszültséget.

Úgy tűnt, hogy Spanyolországnak ártott ez a helyzet. Oroszország finomabbnak tűnt a harmadik negyed elején. Jekatyerina Prokofjeva és Maria Versneva két gólra helyezte előnyét (8–10), ami aggasztó helyzet Miki Oca lányai számára, főleg, hogy a támadó oldalon valódi dugóban éltek át.

Szerencsére a védelem, amelyet mindig egy csodálatos Laura Ester védett, talpon tartotta a csapatot, és onnan jött a spanyol reakció. Maica García, császári és Anna Espar 10-10-re álltak a harmadik negyed végén, bevezetője az utolsó negyed első szakaszában elhangzott mondatnak, Clara Espar, Maica García és Paula Leiton góljaival.

13-10 és csak 1:27 előrébb. Csak hecatomb akadályozhatta meg Spanyolország diadalát. Oroszország mindent megpróbált, de csak hátrányának csökkentésére adta, és a házigazdák által bezárt budapesti Európa-bajnokság dobogójának első helyére a 13–12-es döntőt, amely a „vízi harcosokat” emelte, azáltal, hogy korábban 10-re legyőzte a Lows Countst. -8.

Jóváhagyás ennek a Miki Oca sikeres spanyol csapatnak, amelyet 2020-ban Tokióban mutatnak be ezzel az arannyal, mint csodálatos jóváhagyást egy új olimpiai érem megszerzésére.

- Adatlap:

13 - Spanyolország: Laura Ester, Anna Espar (2), Ortiz Bea (2), Roser Tarragó (2), Clara Espar (1), Pili Peña (1), Paula Leiton (1) -indító csapat-, Maica García (4), Marta Bach, Paula Crespí és Judith Forcá

12 - Oroszország: Karnaukh, Prokofyeva (4), Karimova (1), Borisova, Gorbunova (2), Timofeeva, Ivanova -indító csapat-, Soboleva (2), Simanovich, Bersneva (1), Serzhantova (2).

Részlegesek: 3-4, 5-4, 2-2, 3-2.

Játékvezetők: Varkonyi Gabriella (HUN) és Adrian Alexandrescu (RUM). Az orosz Maria Borisova három ideiglenes kizárást szenvedett el

Események: A női vízilabda európai döntőjét a budapesti Duna Arénában rendezték.