Mar Alicante legyőzi az erős Rosztov Dont (24–22) a Recopa Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén

Hírek mentve a profilodba

áthalad

Keserű utóízű győzelem. Mar Alicante legyőzte tegnap a Rostov Don-t (24–22) a Recopa de Europa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Így Ángel Sandoval embereinek két gólos jövedelmet kell megvédeniük a sorsdöntő visszavágón, amelyet jövő vasárnap játszanak Oroszországban. A hatalmas rivális elleni győzelmet azonban megrontotta az a 2-8 rész, amelyet a vendégek a mérkőzés utolsó szakaszában elértek, és ez életben hagyja őket, miután nyolc percet esett csak húsz perc hátránnyal.

Ismét Isa Ortuño és Bea Morales teljesítménye alapvető fontosságú volt Mar Alicante számára, aki látta, hogy szűkös "gardróbhátterük" megakadályozta őket abban, hogy védekező intenzitást tartsanak fenn a meccs legmeghatározóbb pillanataiban, amely több mint ezer rajongót hozott össze az alicantei Pitiu Rochelben.

Az összecsapás gólcserével kezdődött, amely addig tartott, amíg az időmérő az első felvonáson túljutott a félúton. Az alicantei balkezes szélső, Isa Ortuño volt felelős a pavilon elektronikus eredménytáblájának felavatásáért, és kezdettől fogva ő lett a referencia a helyi támadásban. Az Eldense az első öt gólból négyet kapott egy Mar Alicante-ból, amelyet részleges minimumokkal küldött a mérkőzés kezdeti szakaszában.

Az első vendégelőny a 12. percben volt, az orosz Petrova góljával, aki 5-6-ra tette az eredményt. Ángel Sandoval csapata azonban alig vett időt a vendégelőny semlegesítésére, és addig folytatta a meccs irányítását. A Rostov soraiban az első kizárás segítette a hét meccset, amelyet az egész mérkőzésen elszenvedtek, Mar Alicante ismét vezetést szerzett Bea Morales két egymást követő góljával.

Az első félidő hátralévő öt percével jelentős előnyt szereztek a házigazdák (13–9), két figyelemre méltó védekezési akció után, amelyek lehetővé tették a gyors átmeneteket, Craciun és egy ihletett Bea Morales csúcspontjával. A félidőben három az alicante-i játékosoknál (14–11).

Miután átment az öltözőkön, Mar Alicante a földön élvezte a legjobb perceket. A látványos védekezés és a támadásban nyújtott teljesítmény együttesen lehetővé tette a helyiek számára, hogy leckét adjanak a kézilabdáról. A papíron fölényben lévő Rosztov-játékosok a percek múlásával növelték az eredményjelző helyi előnyét.

A második félidő elején Mar Alicante részleges 6–1-es eredménye a meccs maximális különbségét jelentette (20–12). Alig több mint tíz perc alatt a helyiek fokozatosan növelték ideiglenes előnyüket, amely a félidő négy góljáról nyolcra emelkedett Cristina Barrios gólja után, aki egy újabb kizárás után is otthagyta az orosz csapatot.

És amikor az alicante-i pad elkezdte azt hinni, hogy megvalósítható a legjobb kívánságok teljesítése és az eredménytábla elég laza elérése ahhoz, hogy Oroszországba utazhasson az elődöntőbe jutás garanciáival, Rosztov elkezdte kiszabni "szekrényalapját", és addig vágott, a vége, széles hátránya.

Ángel Sandoval játékosainak hatalmas fizikai erőfeszítései súlyosan megterhelték az intenzív mérkőzés utolsó negyedét, amelyben a maximális nyolc gólos jövedelem kezeléséből a két gól csekély előnyébe kerültek.

Az összecsapás utolsó 18 percében Mar Alicante alig tudta átütni a Gabisova által négy alkalommal védett kaput, ezt a feladatot Bea Morales, De Sousa, Tobiasen és Laima osztotta meg. Míg az alicante-i kapu védelmével megbízott Linda Pradel tízszer szedte fel a labdát a háló között. Rosszabb is lehet, de a francia gól meghiúsította az utolsó orosz támadást. Visszatérés, vasárnap Rosztovban.