Simeone csapata harmadik egymást követő győzelmét növeli a Bajnokok Ligájában a Carrasco góljával

atlãtico

A egyedüli gól egy ihletett Yannick Carrascótól ma adta Atlético de Madrid fontos győzelem az ultravédekező Rosztov ellen (0–1), amely hiteles orosz falat emelt, amelyet Diego Simeone csapatának sok nehézséggel kellett legyőznie.

A három pont mellett, amelyek a spanyol csapatot nagyon közel helyezik a Bajnokok Ligája utolsó 16 közé, tele győzelmekkel, Az Atlético stadionjában befejezte az orosz csapat 26 meccses veretlenségi sorozatát.

Simeone előző nap figyelmeztette - Rosztov veszélyes, mert tudja, hogy mit játszik - bár a fenyegetés inkább Numantine-védelme volt, mint ellentámadása, mivel Oblak alig tett pár értékes védést a 90 perc alatt.

Ahogy az előző nap is számítottam rá, Torres váltotta a francia Gameirót és bár próbálkozott, nem sok lehetősége volt megmutatkozni.

Bár a rivális korántsem volt Bayern vagy Barcelona, ​​az Atlético a kezdő sípszóból jött ki a játékra, és az első tizenöt percben egy mindenütt jelenlévő Carrasco, az Atlético divatos játékosa már kétszer is próbára tette a helyi kapusnak.

• A belga szabadrúgását másfél percben sok nehézséggel hárította el az orosz kapus, ezt elutasítva Correa a meccs első gólját készítette, bár lövése túl keresztesen jött ki.

Tíz perc múlva Carrasco ismét kapott egy jó labdát Griezmann-tól a területen belül, levágta a jelzőjét, és lövését Dzhanáev elutasította.

Torres César Navas, a Real Madrid kőfejtőjében emelt játékos sebességével próbálkozott és büntetést kért, miután látványosan leütötték, bár úgy tűnt, hogy a középső védő megérintette a labdát. A látogatók kezdeményezték, míg a helyiek várakozva kuporogtak.

Húsz perccel később az oroszok írástudók ellentámadását hajtották végre, amelyben Azmún frankó labdát kapott a nagy terület szélén, de a földet érte, és a labda szelíden egy akaratlan Oblak kezébe került.

Újra megpróbáltam Filipe Luis, már egy sárgával figyelmeztetett egy vas után a riválisra, de Correa magasan végzett a csodálatos középpont után a brazil túlsó oszlopáig.

Fél órán belül ott volt a buli, ahol az oroszok akarták, mivel Simeone tanítványainak majdnem 70 százaléka volt, de ez Istennek került nekik, és segít leküzdeni az oroszok által terjesztett pókhálót.

Úgy tűnt Rosztov árnyékedzője, Kurbán Berdiev, hogy már megszüntette a Atlético de Madrid 2013-ban az Európa Ligában Rubín mellett úgy döntött, hogy ízelítőt ad a madridi csapatnak saját gyógyszeréből, de az ambíció hiánya végül drága költségeket okozott az oroszoknak.

A második félidőben a hangnem nem változott, mivel a spanyol csapat játékosai továbbra is türelmesen próbálták lebontani a szenvtelen orosz falat.

Az Atlético játékváltásokkal próbált meglepni, de a helyi futballisták nagyon jól fedezték az együtteseket, mígnem Simeone elvesztette türelmét, és a negyed óra elõtt úgy döntött, hogy aktív Correa helyett Gameiro-t helyez el.

Egy perccel később Torres éltette a legnagyobb esélyt Juanfran kimért átlövése után, de lövése a kapufán túlra ment.

Amikor az argentin edző kétségbe esni kezdett, Carrasco egy csodálatos kereszt után kinyitotta a kannát Ismét Juanfran-tól, akit Torres nem ért el, és a belga baljával a szélső kapunál végzett (min. 62)

A játék további része az oroszok akarata volt, és nem az ereje, bár az ecuadori Noboa a környéken kívül próbálta meg a szerencsét, ez a lövés nem lepte meg Oblakot.

Míg, egy szürke Griezmann úgy döntött, hogy a végén újra megjelenik és így egy apróra vágott Carrasco-passz után fejessel készítette el a második gólt, de Dzhanáev nagy védéssel válaszolt.

Ami a Bajnokok Ligája döntőjének alázatos gyógymódja lehetett, aki 7–1-re nyert a spanyol bajnokság utolsó napján, végül a minimum győzelme lett azzal a jó hírrel, hogy visszatér a nap játék mezőnyére.

Két hét múlva mindkét csapat újra találkozik a Vicente Calderónban.

ADATLAP

0 - Rosztov: Dzhanaev; Kudriashov, Navas, Kiréev, Granat, Mevlia; Gatskan, Yeroshin, Noboa; Azmun (Prepelita, min. 74) és Poloz (Doumbia, min. 77).

1 - Atlético de Madrid: Oblak; Juanfran, Savic, Godín, Filipe; Correa (Gameiro, min. 57), Gabi, Koke, Carrasco (Saúl, min.88); Griezmann (Thiago, min. 91) és Fernando Torres.

Célok: 0-1, min. 62: Carrasco.

Játékvezető: Daniele Orsato (ITA). Intette Filipe Luist, Juanfrant és Mevliát.

Események: a Bajnokok Ligája D csoportjának megfelelő mérkőzést játszottak a rostovi Olimp-2 stadionban 15 000 néző előtt (teljes).