• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Email
  • Nyomtatni

MADRID - Az UEFA Európa Liga beindítása feltárta a bonyodalmakat a spanyol képviselők, az Atlético Madrid, a Villarreal és a Sevilla, valamint a kontinentális futball egyéb nagyjai, például a Juventus rajtjában.

európa

Az Atlético Madrid veszített Görögországban a Getty Images

Getafe azonban elkerülte a spanyol katasztrófát. Bár vissza kellett térnie Odense ellen, akinek Míchel csapata köteleken állt, Javier Arizmendi és Pedro Ríos góljaival feltámadt (2-1).

A regnáló bajnok, az Atlético de Madrid rossz lábon kezdte. Az argentin Sergio Agüero elvesztése taktikai fogadást eredményezett Quique Sánchez Flores részéről, amely nem működött. A spanyol Javito volt a hóhérja, és 1-0-ra esett Aris Salonica ellen.

A Villarreal rosszabb érzést hagyott maga után, amelyet a Dinamo Zagreb felülmúlt Ante Rukavina góljainak köszönhetően az első félidőben, és Sammirből tíz perc hátralévő idővel. Marcos Sennát elküldték. Santi Cazorla és az olasz Giuseppe Rossi a kispadon kezdtek. Hiányaihoz csatlakozott Ángel López vagy a brazil Nilmar.

Sevilla visszatért, hogy felajánlja a legrosszabb arcát. Az UEFA Bajnokok Ligájából visszavezetve Európában ismét kudarcot vallott az Európa Ligában mutatkozó debütálásában a Paris Saint Germain ellen, aki elegendő volt a brazil Nené, a Celta és az Alavés volt játékosa góljával, negyed órával a végétől hangsúlyozzák a sevillai válságot.

Eközben David Silva vezette a Manchester City diadalát, amely hazai pályán verte a Salzburgot (0-2). A spanyol gólszerzőként debütált új csapatában. Kinyitotta a bérleti díjat. A brazil Jo ítélte az utolsó szakaszon.

Az Atlético Madrid csoportjában szereplő Bayer Leverkusen legyőzte a norvég Rosenborgot (4-0). Jupp Heynckes, Patrick Helmes és Stefan Reinartz csapatában szereztek gólt.

Helmes az ülés egyik főszereplője volt. Artjoms Rudnevs, a Lech poznani lett lett is, aki újabb hármast írt alá, ami megakadályozta a Juventus visszatérését.

Úgy tűnt, hogy Gieorgio Chiellini két gólja és Alessandro Del Piero látványos gólja teljesítette a drámai olasz visszatérést, amely 0-2-es volt Rudnevs két góljával, aki a hozzáadott idő alatt háromgólos döntetlent ért el.

A Liverpool igyekszik megerősíteni besorolását a Getty Images

Ráadásul a Sporting Lisboa otthon verte a Lille-t (1-2), a Levski Sofía pedig a Ghentet (3-2). A Villarreal csoportból érkező Club Brujas nem tudta legyőzni a szaloniki PAOK-t (1-1). Az AZ Alkmaar pedig legyőzte a moldovai seriffet (2-1). A Dinamo Kijev és a BATE Boriszov kettőnél holtversenyben.

A Liverpool sikeres volt az európai premieren. Anélkül, hogy kétségei lennének a Premieren, és a címsorok egy része nélkül, például Fernando Torres vagy Steven Gerrard, felfedte a Bukaresti Steaua-t, amelyet 4-1-re vert az Anfielden. Joe Cole a játék percében nyitotta meg a gólt, de Cristian Tanase egyenlített a románoknál. A második félidőben a francia David N'Gog, aki kettőt és a brazil Lucas Leiva ítélte a balesetet. A Napoli döntetlent játszott az Utrechttel (0–0).

Jose María Gutiérrez 'Guti' győzelemhez vezette a Besiktast a CSKA Sofía ellen. Központját Fabian Ernst használta az utolsó percben, hogy megszerezze a három pontot. A Porto legyőzte a Rapid Bécset (3-0).

A paraguayi Lucas Barrios elkerülte a Borussia Dortmund vereségét az ukrán Karpaty ellen (4-3). Az utolsó percben aláírta a második gólját.