Egy nagyszerű Atlético csak egy pontot tudott szerezni Moszkvától - Az oroszok Giménez gólját büntetővel egyenlítették ki, amelyet a VAR felülvizsgált.

Olvasási idő: 2020. 03. 03. 03 - 17:53 Frissítve 21:07

utóbbi

Az Atlético de Madrid nem jutott túl ma a Lokomotiv Moszkva (1-1) elleni döntetlenen egy olyan meccsen, amelyben a matraccsapat elég gólszerzési lehetőségeket élvezett, különösen a második félidőben, amely igazi ostrom volt.

Giménez szerzett első gólt, de az oroszok röviddel később holtversenyben büntetőből Herrera felesleges keze után, amelyet a játékvezető a VAR-val felülvizsgált. Diego Pablo Simeone csapata sokat javult a szünet utáni Koke belépésével.

Az Athletic sztárja, Joao Félix a második félidőben megszerezte a vezetést, de a helyi kapus több értékes védéssel mentette meg csapatát. Megszakította az egymást követő négy győzelem sportversenyét az orosz fővárosban.

Aki nem mért fel, az Luis Suárez volt. Az uruguayi különösebb siker nélkül próbálkozott, és meghosszabbította rossz sorozatát anélkül, hogy a Bajnokok Ligájában az ellenfél mezőnyében gólt szerzett volna.

A matraccsapat legfőbb újdonsága a visszatérés a kezdő tizenegyhez öt hiányzó meccs után Saúl sérülése miatt, aki a kapitányt, Koke-ot cserélte le.

Suárez egy pihenő után visszatért a támadás élére, és Joao Félix kísérte, aki egy évvel ezelőtt már csapatának legjobbja volt ugyanabban a stadionban.

Az oroszok ugyanazt a tizenegyet ismételték meg, amely egy hete kötélre tette a Bayern Münchent Smolovval, aki az előző szezont kölcsönben játszotta a Celta csapatában, és Zé Luísot, aki nemrég szerződött a Portótól, haladóbb játékosként.

Az Atlético a kezdő sípszóból vette át a kezdeményezést. Az oroszok kényelmesen játszották az ellentámadást.

Az egyetlen veszélyes megközelítést az első percekben Joao Félix hajtotta végre, aki nem tudta kihasználni a térség szívében fekvő Lodi bal oldali jó központját. Ez volt az egyetlen hiba az oroszoknál, akik nagyon jól zárták a két együttest.

A következő percek szédítőek voltak. Először Saúl próbálkozott a környéken kívülről, Guilherme pedig ujjbeggyel letisztult egy szögletre.

Giménez eloszlatta a kezdeti kételyeket egy középcsatár góljával. Egy szöglet után úgy döntött, hogy a környék közelében marad, a mexikói Herrera meglátta a közeli oszlopnál, és egy kimért középpontot tett, amelyet befejezett, így lehetetlenné tette a helyi kapus nyújtását. (min. 18)

Délibáb volt, mivel nem sokkal később Herrera büntetőt követett el, amikor jobb karjával a labdát egy jobbról középre érintette egy olyan akció során, amelyben a labda eltalálta őt azon a visszapattanó területen. A játékvezető a VAR-hoz fordult, elment az együtteshez, hogy átnézze a játékot, és rámutatott a tizenegy méterre, de nem Luis Suárez figyelmeztetése nélkül. Mirancsuk megcsalta Oblakot, és újra kezdett (1-1). (min. 25)

A vendégcsatár alig lépett pályára. Correa volt az egyetlen, akinek sikerült fél órán belül megzavarnia Guilhermét a kapu mellé lövéssel Suárez jó beadása után.

Trippier több jó keresztet dobott jobbról, de az uruguayi csak az egyiket tudta befejezni a 40. percben.

A parti nyitva volt. Rossz hír Simeone számára az, hogy az oroszok kezdték hinni abban, hogy valami pozitívumot kaphatnak.

A szünet után az argentin edző visszatért az eredeti rendszeréhez, középen Koke Resurrecciónnal.

Joao Félix több vágással ébredt a terület szélén és egy olyan középső rúgással, amelyet Suárez nem tudott kényelmesen befejezni a szélső kapufa mellett. Az Atlético sztárja ment a játékra.

A portugál sztárnak a második gólja volt a csizmájában az 58. percben. Megkapta a labdát Loditól, felfegyverezte a lábát és csodálatos lövést adott le a kalapból, amely megkövetelte Guilherme-től az éjszaka megállását.

Az ostrom megkezdődött. A helyi kapus ismét megmentette csapatát azzal, hogy szögletre kitisztította a portugálok fejét. Ezután egy mindenütt jelen lévő Koke fejjel fejezte be a keresztfát is.

A második félidő felénél úgy tűnt, hogy a spanyoloknak elfogyott a benzin. A helyzetet tovább rontja, hogy a visszataszító játékos, Vitolo nem sokkal a pályára ugrás után megsérült.

Valójában a második félidő néhány orosz ellentámadásának egyikében Zé Luís elviselte Giménez kudarcait, és meg akarta lepni Oblakot.

A játék további része az impotencia meglátogatásának gyakorlata volt. Simeone tanítványai színdarabbal és díszdarabbal kipróbálták. Szerencsétlen.

Suárez a hősies kedvezményben volt a Felix jó beadása után, de Guilherme ismét előrelépett. Az uruguayi nem rendelkezett sebességgel, mint egész éjszaka.

MEGFELELŐ LAP:

1 - Lokomotiv Moszkva: Guilherme; Rybus, Murilo, Rajkovic, Zhivogliadov; Kúlikov, Ignátyev, Krychowiak, Miranchuk (Rybchinski, min.90); Smolov (Zhemaletdínov, min. 74) és Zé Luís.

1 - Atlético de Madrid: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Lodi; Herrera, Saúl (Koke, min.46), Llorente (Vitolo, min.69; Torreira, min.78), Correa (Lemar, min.69); Joao Félix és Luis Suárez.

Célok: 0-1, min.18: Giménez. 1–1, min. 25: Mirancsuk (büntető)

Játékvezető: Benoit Bastien (FRA). Intette Luis Suárezt, Herrera-t, Murilót, Saúl-t, Lodit, Krychowiakot, Rajkovicot, Zhemaletdínovot és Ignátyevet.

Események: a Bajnokok Ligája harmadik napjának megfelelő mérkőzés, amelyet alig több mint 8000 néző előtt játszottak a Lokomotiv stadionban.