Az alapszakasz sorozatának lezárásaként a Boston Celtics Texasba utazott, hogy szembenézzen a San Antonio Spurs-szal. Brad Stevensnek volt Kyrie Irving, Jaylen Brown, Jayson Tatum, Al Horford és Aron Baynes visszatérése. Mert a helyiek kijöttek Tony Parker, Danny Green, Rudy Gay, LaMarcus Aldridge és Pau Gasol.

ziháláskor

A Boston 14-2-es szériával kezdte a játékot, a labda mozgása és Aron Baynes remek védelme alapján LaMarcus Aldridge felett, korlátozva Greg Popovich támadásának fő fegyverét. Közben a Celtics támad, a nagyszerű Irving hajtotta, aki 17 ponttal végzett a negyedikben, a csapat pedig 31–26-ra emelkedett a Spurs felett.

Igen, hallottad ezt a jogot.

17 pont és az első negyed még nem is ért véget…. pic.twitter.com/tf1OloBaby

- Boston Celtics (@celtics) 2017. december 9

A játék teljesen lezárult a második negyedben, amikor a kispad belépett a játékba, és apránként Aldridge belépett a játékba, hogy 19 ponttal és 8 lepattanóval fejezze be a félidőt egy bostoni védelem ellen, amely nem találta meg, hogyan állítsa le az erőforrásokat Aldridge a rúdon. Irving 21 pontot adott a félidőben kíséri 11 Tatum 5 lepattanójával de az előny a San Antonio számára 56-55 lett a második félidőre.

A harmadik negyedben a Celtics intenzitása visszatért a felszínre, és lehetővé tette, hogy a helyiek ne lendüljenek fel népük ellen. Val vel egy Jaylen Brown, aki megállíthatatlanul büntette a karikát remek védekezésből az előny 82-77-re tért vissza a zöldek elé, Irving 28 és Terry Rozier 13 pontjával a kispadról a játék utolsó tizenkét percében.

Az utolsó negyedben kosárcsere és védekező teljesítmény volt mindkét csapat számára. Aron Baynes hiánya nehezítette a Bostont, és alig több mint két perc játékkal Marcus Smartot szabálytalanság miatt kiállították. Amikor minden felfelé látszott, Tatum és Irving egymás után triplázott, de az utolsó játéknál, Manu Ginobili támadó lepattanót fogott és szögezte be a döntőnek bizonyult hármast, amikor Kyrie bedobta a döntetlent, a labda peremre fordult és kiment, ezzel a Spurs győzelmet aratott 105-102 annak ellenére, hogy 36 pontot kapott a zöldpontos gárda és 20 Jayson Tatum egy ragyogó új előadásban, érettségivel az újonc számára.