Hírek mentve a profilodba

barça

Fran Vázquez megpróbálja legyőzni az unicajai Archibald jelölését. Julian Martin/EFE

A Barcelona az elődöntős sorozat harmadik és egyben utolsó mérkőzésén hosszabbításban verte az Unicaja-t (86-78), és megszerezte a belépőt az ACB-címért vívott utolsó párharcra, ahol a jelenlegi bajnok, Tau de Vitoria lesz mérve, aki megpecsételte a passzát szombaton, miután a harmadik meccsen is 89-80-ra legyőzte a Real Madridot.

A döntőt az öt legjobb meccsen játsszák, a hazai pálya tényezője Tau javára válik. Az első mérkőzést 11-én, csütörtökön játsszák Vitoriában, a másodikat pedig 13-án, szombaton Barcelonában.

A spanyol női kosárlabda-válogatott a Lettország09-es Európa-bajnokság nehéz kezdetén ment keresztül, a Cseh Köztársaság a priori legbonyolultabb riválisával szemben, amelyet 59-66-ra (félidőben 32-32) legyőzött, köszönhetően védekezési pazarlás és a visszapattanásra tett erőfeszítés, amely támadásban megoldotta problémáit.

Spanyolország ötödik egymást követő dobogót keres a kontinensviadalon az európaiak 2001-es, 2003-as és 2005-ös bronzérme, valamint a két évvel ezelőtti Chieti (Olaszország) ezüstje után, és annak ellenére, hogy nagyszerű alakja, Amaya fizikai problémák miatt hiányzott Valdemoro, jegyzettel mentette a debütálást.

A második napon Spanyolország ma Ukrajnával (14:45, Teledeporte) találkozik az A csoport alján, miután tegnap vereséget szenvedett Szlovákia elleni 77-55-ös debütálásában.