A Huelva 21-18-ig, 14-21-ig és 21-15-ig leesik a japán Nozomi Okuharának a negyedekben, és elbúcsúzik

Oszd meg a cikket

Marín negyedekre esik. EFE

marín

A spanyol Carolina Marín nem tudja érvényesíteni a tollaslabda világbajnoki címét Glasgow-ban, amikor pénteken vereséget szenvedtek a japán Nozomi Okuharával egy epikus, 93 perces negyeddöntőben, végül 21-18, 14-21 és 21-15 arányban oldották meg az ázsiai javakat. Így a huelva nő, a 2017-es Rio de Janeiro-i olimpiai bajnok és a harmadik kedvenc nem éri el azt a célját, hogy a történelem során elsőként nyerjen három egymást követő világbajnoki címet.

Az alternatívákat az első szettben maximálisan emelték. A japán, hetedik helyezett kihasználta a hidegindítást a spanyoltól a megy a 8-3 és a 19-6 vezetésével, De akkor Marín idegessége megszakadt, hogy akár hét egyenes pontot szerezzen és 19-18-ra álljon. Ellenfele azonban a következő két pontot megnyerve 21-18-ra megszerezte az első szettet.

A második szint addig volt, amíg 12 pontos döntetlen után Marínnak nyolc pontja volt egymás után, és tudta, hogyan kell megőrizni a jövedelmet, hogy megnyerje a szettet 21-14. A harmadik és az utolsó szettben a pontszám nagyon egyenletes volt a 12-es döntetlen után, amikor Okuhara távolságokat jelölt, míg végül 21-15-re érvényesült.

Szerdai debütálásán a kettős világbajnok kevesebb, mint fél óra alatt 21-5 és 21-7-re legyőzte a hongkongi Yip Pui Yint, és a gőzhengeret a nyolcaddöntőben úgy tartotta, hogy palliatív és 21-7-re verte a dán Mia Blichfeldt. 21–11 36 perc alatt. Azonban ma nem tudott harmadik fellépésén részt venni a japán játékossal, aki az elődöntőben szembesül az indiai Saina Nehwallal.