Az ifjúsági rögbi csapat 35-3-ra esett az Ifjúsági Világkupa házigazdája előtt egy elődöntőben Fokvárosban; most Wales-szel néz majd szembe a harmadik helyért

harmadik helyért

CAPE TOWN. - Dél-Afrika ereje túl sok volt az argentin válogatott ambícióihoz, aki az U-20-as világbajnokság egyik elődöntőjében a helyi csapattal, Dél-Afrikával esett 35–3-ra.

A vereség után a pumiták most a harmadik helyért küzdenek, amikor Wales-szel találkoznak, akiket az első fordulóban Új-Zéland 30–6-ra győzött le. A harmadik helyért folyó mérkőzést jövő pénteken a foki Ciudadban, Newlandsben rendezik. És akkor a Baby Boks és az új-zélandiak szerepelnek a döntőben.

Az albiceleste csapatát 40 percnél már 22-0-ra verték. Dél-Afrika fizikailag lebontotta az argentin képviselőt. A Pumitas ellenezte a harcot és a hozzáállást, de ez nem volt elég a helyzet megfordításához.

A Pumitas az első félidőben számos szereléshez apellált, és időnként képesek voltak megállítani az ellenfelet, aki méretükben egyértelműen felülmúlta őket. Egyszerű mintaként elég leszögezni, hogy a helyi csatárcsomag összességében 70 kilóval több volt, mint az argentin.

De az első 20 percben Argentína ellenállt a rivális ostromának. Handré Pollard büntetője miatt csak 3–0-s vereséget szenvedett, és akár az elejére is mehetett volna, hiszen Sebastián Poet két tizenegyest hagyott ki.

De a 21. percben Jan Serfontein próbálkozása következett, aki Pollard által konvertálva megnyitotta a játékot.

A szakasz végén Mark Pretorius próbálkozása, egy sor és a maul akció után, egy másik pedig Raymond Ruhle nyújtotta a különbséget 22 pontra, és gyakorlatilag meghatározta a mérkőzést.

A Pumitas azonban a kiegészítő rész elején Poet büntetőjével diszkontált (22-3), de a házigazdák felülkerekedtek, akik apránként visszatértek a játékidők kezelésére, 11-nél pedig egy előnnyel növelték az előnyt. új próbálkozása a megfoghatatlan Ruhle-nek, akit Pollard váltott meg, aki 29-3-ra hagyta el a negyedet.

Egy új Pollard-büntetés 21 évesen szolgálta a bokszokat, hogy az Albiceleste csapatát kordában tarthassák, amely már nem reagált. Dél-Afrika továbbra is több volt, és Pollard és Tony Jantjies büntetőivel büntette a különbségeket.