A szerb egy vonós nyakába ütött egy labdát, és a torna illetékesei úgy döntöttek, hogy elküldik; nézd meg a videót

Olvasási idő: - '

2020. szeptember 06., 17:55.

A világelső, Novak Djokovicot vasárnap kizárták a US Open-ből, amiért a spanyol Pablo Carreño elleni nyolcaddöntőben rendezett mérkőzésen labdával ütötte meg a vonalas játékost.

Miután elvesztette adogatását Carreño ellen, aki az első szettben 6–5-re vezetett a spanyol számára, Djokovic előhúzott egy zsebéből egy labdát, és a fal felé dobta, nyakába ütve egy vonalas nőt, aki a földre esett fájdalom sikolya.

Látva, hogy megverte, Djokovic gyorsan meglátogatta a bíró állapotát, akinek orvosi segítséget kellett kapnia.

kizárták

Al Bello/Getty Images/AFP

A bocsánatkérés nem volt elég

Djokovic néhány percig beszélt a játék tisztjeivel, amelyben arra kérte őket, hogy a kizáráson kívül alkalmazzanak valamilyen típusú szankciót, de végül a tisztviselők alkalmazták az előírásokat, és Carreño továbbjutott a New York-i Grand Slam negyeddöntőjébe.

Nole így távozott

Djokovic első reakciójából egyértelműen kiderült, hogy nem akarta megütni a bírót, és azonnal elment, hogy megnézze, hogyan áll, és bocsánatot kérjen. Nem értek el hozzá, és így a US Open megnyerésének nagy kedvence kimaradt.

A szabály egyértelmű

Mivel Grand Slamről van szó, az ITF (Nemzetközi Teniszszövetség) szabályai érvényesek, és nagyon egyértelműek: a bíró elleni bármilyen agressziót kizárással sújtják.

Ezenkívül Djokovicot 250 ezer és 300 ezer dollár közötti bírsággal kell sújtani.

Háttér

2017-ben a Davis Kupaért a kanadai Denis Shapovalovot a Kanada Nagy-Britannia elleni sorozatának ötödik meccsén kizárták, mert dühödten dobott labdát a tribünre, amely ahelyett, hogy elérte volna ezt a célt, a bíró terét találta el az arc székében.

16-os forduló és keresztek

Pablo Carreño Busta 6-5 (és kizárás) Novak Djokovicnak. Ellenfél: Győztes Denis Shapovalov-David Goffin
Borna Coric-Jodan Thompson - Alexander Zverev (6-2, 6-2, 6-1 Alejandro Davidovich Fokina ellen)
Matteo Berrettini-Andrey Rublev vs. győztes Frances Tiafoe-Daniil Medvedev
Vasek Pospisil-Alex De Minaur a győztes Felix Auger Aliassime-Dominic Thiem ellen