A Buducnost ellen sorozatban ötödik vereségét hozzáteszi az Euroligában (75-70)

Oszd meg a cikket

Euroliga | Buducnost Voli mérkőzés - Herbalife Gran Canaria

montenegróban

A Herbalife Gran Canaria megérkezett Montenegróba, hogy meglátogassa Buducnostot, hogy megpróbáljon egy fontos eseményt győzelemmel zárni, Európában a 200. játékát. De egy élvezetesnek mondható szezon, amely a kontinentális kosárlabda legjobbjaival mérte magát, fokozatosan kellemetlen helyzetké válik, aminek következtében a klarétiai csapat osztályozási bizonytalansági helyzete miatt kénytelen minden energiáját a hazai versenyre koncentrálni.

Az a különös önszeretet és bátorság, amelyet Granca múlt vasárnap az Arénában használt fel az UCAM elleni összecsapás leküzdésére, nem tűnik olyannak, mint amit az Öreg Kontinens hátralévő mérkőzésein meg fognak adni; az az érzés, hogy a tíz hátralévő Euroliga-összeomlás valami átmeneti.

Úgy tűnt, a klaretiai csapat nem verbális nyelvén megjegyezték, hogy a verseny utolsó előtti előtt vereség (75-70) nem kudarc. Mert ne hidd, hogy a Darussafaka és a Real Madrid elleni két egymást követő győzelem ellenére a Buducnost olyan csapat volt, amely tegnap nagyszerű dolgokat mutatott be a padlón.

Mert tegnap, azzal, amit a játék során láthattunk, és a nap korai óráival (18:00 órakor kezdődött a szigetszakasz), ha felhalmozódott néhány késői alvási óra, akkor tökéletes ürügyet talált a hunyorításra, amikor belépett a párbaj pillanatokra a játék hangulatában, értelmetlen lövésekkel, amelyek alkonyatkor nem okoztak mást, mint álmosságot.

A játék szabálytalanul kezdődött a két osztag által. A négy nyitó támadásban négy kísérlet háromszorosra vezényelte az indulást úgy, hogy egyikük sem látta a kosarat a meccs második percéig, amikor a center Bitadze két szabaddobással kinyitotta a kannát, az egyik olyan kiegészítés, amelyet a montenegrói csapat tett az elmúlt hónapban, és hogy számaival összpontosította a média reflektorfényét. Annyi 16 pont és 7 lepattanó, amellyel tegnap aláírta a 27-es PIR-t.

Minden lassúság, amellyel az első rudakat húzták, háttérbe szorult, és a párharc feldúlt volt. Mintha a játékosok fogyasztottak volna egy kis energiaitalt, a tíz ember rohanni kezdett a Moraca Center pályán, és a pontok minden szünet nélkül az eredménytáblára hullottak.

Norris Cole, a Buducnost másik erősítője, aki az elmúlt hónapban megváltoztatta az arcát, érezte a csukló melegét, és elvette a csíkját attól, hogy két NBA-gyűrű birtokában lévő játékos legyen. Micsoda műsor! Az amerikai minden színben feltette őket.

Először összeomlott egy játék, amellyel 2 + 1-et kapott, a hét legjobb játékaihoz méltó gyilkossággal folytatta, és közvetlenül utána majdnem nyolc méterről átalakított egy triplát. A viszketéstől az első negyedévben elérte a 13 pontot. Olyan játékos, aki Európában van, és nem tudni, miért.

Granca részéről az első időszakban az ellentmondásokon volt a sor. Siim-Sander Vene és Josh Magette is tett egy lépést előre, és visszatért, hogy jó érzéseket hagyjon a pályán. Az észt két saját triplát szerzett, szögletből; közben a pontőr két gólpasszal és három találattal jól olvasta a játékot.

Ezenkívül Xavi Rabaseda hét ponttal segítette a Buducnostot, hogy ne veszítse el látását az első negyed során, amely Cole kosara után 27–24-gyel zárt, amely ellen Paulí nem tudott mit kezdeni.

A játék kezdetének rettenthetetlen ritmusa olyannyira lehűlt, hogy a második felvonás három percét követően már csak két kosár került elő, csapatonként egy-egy.

Olyan jeges légkör közepette a parketten, aki jobban mozogna ebben a hőmérsékletben, mint az Upsala-i lövész, Marcus Eriksson, aki az UCAM Murcia elleni párharc elmaradása után tért vissza. Hármasával 29-re állította a döntetlent, Pasecniks csapja pedig először adott előnyt a Herbalife-nak az elektronikán (29-31, min. 15).

Ezekben a sárga csapatot szabálytalanságokkal vádolták, és Jasmin Repesa erről tudatta csapatát, miután időt kért az embereinek újracsatlakoztatásához. "Négy szabálytalanságuk van, és te nem használod ki!" - kiáltotta az Unicaja volt technikusa.

A második negyedben megtört minden idill, amelyet mindkét csapat a játék elején a karikával élt. El Granca ragaszkodott a távoli lövésekhez. Nincs behatolás, ezért ebben az első félidőben egyszer sem ment a szabaddobás vonalához. Eközben riválisa apránként szúrta a klaréták által elkövetett szabálytalanságok bónuszának köszönhetően.

A negyed befejezése ugyanolyan vastag volt, mint a ritmus, amellyel a játékosok mozogtak közben. Három időkorlát szinte egymás után még jobban megfagyasztotta a légkört. Ezekben García deszkája megverte Repesaét, és Balvin két kosarával az első 20 percet bezárták a pontszámot parancsoló sárgák (36-38).

Világos példa arra, hogy mennyire rossz volt a pontszám a második harmadban, hogy csak kilenc pontot szerzett a helyi csapat, 14-et pedig a klaretánok.

Filmismétlés

A harc folytatódott, ezúttal igen, a szükséges energiával, hogy ne aludjon el a montenegrói pavilon ülésein. A cipő hangja ismét hallatszott a parkettán, és a játékosok visszatértek a sprintelés tudományához.

Ebben a játékfilozófiában Xavi Rabaseda a legjobb. Kevesen vannak Európában, akik legyőzik a Ripoll-okat a mezők közötti átmenet során. A párharc alakulásában öt egymást követő pontot szerzett a balkáni kosarak megválaszolására. Az egyik, egy hármas, amely három extrapassz után jött, amelyet Granca adott.

A Buducnost 7-0-s futása arra kényszerítette Garcíát, hogy a 25. percben hagyja abba a mérkőzést (48-45). Azóta mindkét csapat központja kihívást jelentett egymással. Bitadze és Pasecniks lehunyta a szemét, hogy lássa, ki a meccs domináns tornya. A grúz közel hat pontot szerzett egymás után (Sehovic triplájának megszakításával), míg a lett négy .

Mivel Tillie-nek nem volt a napja (-9 besorolás), Vene a francia alternatívát választotta. És milyen átalakítást adott az észt. Tegnap nem hagytam abba, hogy a peremet medencének tekintsem a hármas vonalból (4 gólt szerzett 6 kísérletben). Sikere lehetővé tette, hogy a Buducnost jó sorozata ne legyen súlyos ütés az utolsó negyedben, amelyhez a Herbalife négy ponttal csökkent (61–57) érkezett.

És a meccs első felének megismétlésével az utolsó felvonásban a ritmus ismét lehűlt, és a kosárba ütés eltűnt. Kényszerítetlen hibák kezdtek el fordulni mindkét csapat között, szinte egy minta a kvalifikációs helyzetről, amelyben Buducnost és Granca elmerül (utolsó előtti és utolsó előtti).

A legjobb hír a szigeti csapat számára az öt szabálytalanság volt, amelyet riválisuk öt perccel a végétől elkövetett. Olyan tényező, amelyet nem használt ki, mivel csak három alkalommal ment a lövővonalra, amelyek során Balvin is elhibázta két lövését az egyikben.

A cseh center kudarcát követően a Buducnost részleges 7-0-t adott javukra, és tíz pont különbséget (73-63) tett, ami már leküzdhetetlen a sárga érdekek számára. Paulí azzal a bátorsággal próbálkozott, amely jellemzi a játék utolsó ütemében.

Két szabaddobás után a sárga dobozt hatra tették (mielőtt Pasecniks átalakított egy elrendezést). Még abban a reményben is, hogy a párharcot hosszabbításra szánják 60 másodperc hátralévő részével, a háromszoros pontok csökkentése után a sziget csapatának nem volt lehetősége a verseny kiegyenlítésére. Clark szerezte az utolsót a Buducnost számára, Eriksson pedig három másodperccel pótolta az eredményt, és két másodperccel a végső 75-70 lett.