A spanyol pontőr győzelmet nyújt csapatának Serge Ibaka Oklahoma City Thunder (96-99) ellen.

Minnesota | 12 · 03 · 16 | 12:12

végső

Hírek mentve a profilodba

A az alap Ricky Rubio volt a nap spanyol főszereplője az NBA-ben a kürtön hármasát szerezve a Minnesota Timberwolves győzelmet aratott Serge Ibaka (96-99) Oklahoma City Thunder felett, míg az erőcsatár Pau Gasol a „triple-double” szélén maradt a Miami Heat (96-118) és a pontvédő José Manuel Calderón vereségében szintén a Los Angeles Clippersre esett (101-94).

A Chesapeake Energy Arénában Rubio remek játék után lőtt góltársakkal, három lövés 0,2 másodperc hátralévő részével a szabályozási idő rövidítése, elkerülve a meghosszabbítást. Ennek ellenére azok a minneapoliak (21–45), akik megszakították a két egymást követő veszteségsorozatot, továbbra is a Nyugati Konferencia előtti előttiek és az Északnyugati Divízió legalsó részei.

El Masnou pontvédője szintén remek előadással mutatkozott be, amelyben két lepattanó volt a „triple-double” aláírásától. Így a katalán, akinek csaknem 36 perce volt a pályán, 9 mezőnyből 13 -4 pontot ért el, köztük 6-ból 3 hármas, 2-ből 2 pedig a személyi állományból-, 12 gólpasszt adott, csapatának vezetője a játék ezen részében, nyolc lepattanót fogott el - mind védekezően -, és három labdát szerzett.

Eközben a spanyol-kongói erőcsatár, Serge Ibaka 20 perc alatt nem szerzett pontot, de két lepattanót gyűjtött - mindkettőt védekezésben -, visszaszerzett egy labdát és egy dugót tett. Kevin Durant 28 gólja és Russell Westbrook 26 gólja nem volt elegendő riválisa ellen, akinek 25 támadója volt Gorgui Dieng, 20 pedig Andrew Wigginsnek. A Thunder (44-21) a harmadik a nyugaton, és az északnyugati hadosztály vezetői.

Pau Gasol, Mirotic és Calderón vereségei

Kevesebb vagyon volt erőcsatár, Pau Gasol, aki a Chicago Bullstól szenvedett vereséget a Miami Heat ellen (96-118), így az Illinois (32-32), amely a keleti kilencedik és a középosztály negyedik helye, megnehezíti jelenlétét a cím rájátszásában; a konferencia nyolcadik tere az utolsó, amelyik bejutott a ringért vívott harcba.

A Sant Boi-i azonban nagyszerű munkát végzett majdnem fél óra alatt a pályán; 12 mezőnygólból 17 -7 pontot ért el, köztük 3 hármasból kettőt, és 2-ből 1-t a személyi vonalon - 12 lepattanót fogott el - közülük kilencet védekezésképpen - és kilenc gólpasszal a harmadik „hármasa” egyikének maradt - a szezon duplája. Ezenkívül két dugót tett.

A maga részéről, Nikola Mirotic, a spanyol-montenegrói erőcsatár hat pontot szerzett -A mezőnyből 4 lövésből 1 és a személyi vonalról 4 lövés - 19 játékperc alatt, amelyben volt ideje három lepattanót is elkapni - védekezésben -, gólpasszt adni és labdát visszaszerezni.

Közben az Extremaduran bázis José Manuel Calderón a New York Knicksszel esett a Los Angeles Clippers ellen (101-94), annak ellenére, hogy a lett erőcsatár Kristaps Porzingis jó teljesítményt nyújtott -23 pont-, és miután engedett a pontszerző Chris Paul jó munkájának -24 pont és 15 gólpassz. Manhattaniek (27-40) továbbra is az Atlanti-óceán keleti részének és az Atlanti-óceán harmadának harmadik előtti előttiek.

A Villanueva de la Serena csapatának nem volt jó éjszakája, amelyben 38 percet játszott, amíg kizárták őt személyes szabálytalanságok miatt. Így csak két pontot szerzett -1 a 7 mezőnyből, négy lepattanót gyűjtött - védekezésben -, hét gólpasszt ajánlott fel, miközben csapata vezetője volt ebben a játékban, és ellopott egy labdát.

Utoljára, Memphis Grizzlies, még mindig sérült Marc Gasol nélkül, A hosszabbításban legyőzték a New Orleans Pelicans csapatát (121–114), abban a párharcban, amelyben a gárda Lance Stephenson 33 pontja és a támadó Matt Barnes „triple-double” volt a legfontosabb - 26 pont, 11 lepattanó és 10 gólpassz -. Ezzel Tennessee (39–26) az ötödik a nyugati konferencián és a második a délnyugati divízióban a San Antonio Spurs rájátszásába már besoroltak után.

Sant Boi központját két hete műtötték meg a jobb lábának törése miatt, a szezon hátralévő részét hiányolni fogja, és kétséges a riói olimpián.