A Tottenham megalázta vendégként a Manchester Unitedet, Edinson Cavani vadonatúj csapatát, amely 20 nap múlva szembeszállhat korábbi csapatával a Bajnokokért: Paris Saint-Germain

Olvasási idő: - '

2020. október 4, 15:56.

José Mourinho, a portugál edző irányítása alatt álló Tottenham meggyalázta vasárnap az Old Trafford templomot, így 6–1-es győzelmet aratott a Manchester United (16.) ellen a Premier League negyedik fordulójában.

Mindössze öt meccs játszott ebben a szezonban, és a válság árnyéka már a Spurs által kigúnyolt United felett húzódik.

javítsa

Carl Recine/AFP

Paul Pogba fájdalma

A lelátón jelenlévő klub vezérigazgatója, Ed Woodward legalább azzal vigasztalódhatott, hogy a játékot zárt ajtók mögött játszották, nehogy a Red Devils rajongói magára vállalják.

Csak az uruguayi Edinson Cavani szombaton megerősített várható érkezése és a portugál brazil hátvéd, Alex Telles érkezése az átigazolási piac hétfő éjfél előtti bezárása előtt hoz némi reményt.

Oli Scarff/AFP

Harry Kane és Son Heung-Min szórakozott a templomban

És hogy a játék a jobb lábán kezdődött a helyiek számára, amikor 29 másodperccel a kirúgás után nem sokkal később tizenegyest váltott a portugál Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes, a vezető

De ettől kezdve a helyi védelem megsokszorozta a hibákat, sok groteszk, ami olyan célokhoz vezetett, mint a francia Tanguy Ndombele (4 ').

A dél-koreai fiú, Heung-Min (7 ', 37'), Harry Kane (30 '), az elefántcsontparti Serge Aurier (51') és ismét Kane, tizenegyesből (79 ') duplája megpecsételte a megaláztatást.

Igaz, hogy a helyiek egy emberrel kevesebbel játszottak a 28. perctől Anthony Martial kiutasítása miatt.

Kivel harcol majd a helyzet ellen?

Solksjaer 4-2-3-1 taktikai rendszerrel játszik, amellyel Cavani egyenesen megy a támadás nettó referenciájaként.

Ezen a vasárnap a francia Anthony Martial volt a 9-es, bár a francia bal szélsőként kint is játszik.

Anthony Martial végül kiutasította

Mögötte Mason Grennwood játszott jobbszélsőként (19 éves, a kőbánya terméke), mint Bruno Fernandes játékkészítő, a csapat talán legjobb játékosa az elmúlt szezonban, ahová januárban érkezett, és 22 meccsen 12 gólt szerzett, és mint a balszélső Marcus Rashford, aki az angol csapat egyik sztárja; 22 éves, az előző szezonban 43 meccsen 22 gólt szerzett.

Marcus Rashford, az egyik figura

A nigériai Odion Ighalo a United másik csatára. Cavani kezdőnek érkezik. De ezt meg fogja tenni azzal a különleges küldetéssel, hogy válságba keverje a csapatot, és Alex Ferguson 2013-as távozása óta nem nyerte meg újra a Premier Ligát (2017–2018-ban vice-bajnok volt).

A középpályától a hátig a Unitednek nincs rossz csapata. Az ívet David De Gea és Sergio Romero, a spanyol, illetve az argentin csapat kapusa fedi.

David De Gea, legyőzve

Hátul a svéd csapat védője, Victor Lindelöf, az argentin Marcos Rojo, az angol csapat védője, Harry Maguire, Chris Smalling, a 2014-es brazil vb-játékos és Phil Jones, a 2018-as oroszországi vb-játékos.

Középen olyan világszínvonalú játékosok találhatók, mint Paul Pogba, Oroszország világbajnoka Franciaországgal, Jesse Lingard, angol csapatjátékos és oroszországi vb-játékos, spanyol Juan Manuel Mata (játékkészítő kiesett Fernandes által), a szerb Nemanja Matic, brazil Fred vagy a holland Donny Van de Beeck, az Ajax európai szenzáció egyik alakja 2018-2019-ben.

Haladás a bajnokokban

Az elmúlt szezonban harmadik, de messze nem a Liverpool és a Manchester City elleni küzdelemtől, a Manchester Unitednek ebben a szezonban még egy küldetése van a Bajnokok Ligája csoportkörének legyőzésére.

Jelenleg a Manchester United bonyolult küldetés. A PSG az elmúlt idény bajnoka volt, míg Lipcse elődöntős, kiesett a Tottenham és az Atlético de Madrid, és elérte legjobb történelmi kampányát, amely 3–0-s vereséget szenvedett pontosan a PSG ellen.

Igen. A sors azt akarta, hogy Cavani gyorsan átlépje korábbi csapata útját, amelyből június 30-án távozott minden idők legeredményesebb gólszerzőjeként. Csak 16 nap múlva játszanak Párizsban - október 20-án, ott lesz-e Cavani? - és december 2-án az Old Traffordon.

Edinson Cavani a PSG-nél, most rivális

Az elmúlt szezonban a United nem a Bajnokok Ligáját, hanem az Európa Ligát játszotta, ahol megnyerte csoportját, egymás után pedig kiesett a Bruges, a LASK és az FC Copenhagen, így 2–1-re esett a félidőben a Sevilla ellen.

Everton Pointer

És egy héttel a Manchester City (5-2) elleni látványos győzelem után a Leicester (2.) a West Ham (9.) elleni kemény 3–0-s vereséggel tért vissza a földre.

A rókák, akik a meccs kezdete előtt a gólkülönbségben vezetik a tabellát, megtudják, hogy az Everton hogyan vezetett egyéni vezetést a Brighton (15.) szombaton megszerzett negyedik egyenes győzelmének (4-2) köszönhetően.

A kampányt két vereséggel kezdő West Ham megerősítette felépülését a Wolverhampton (13.) elleni győzelem után (4-0).

A Hammers gólszerzői Michail Antonio (14) fejléc mellett, a spanyol Pablo Fornals (34) és Jarrod Bowen (83) voltak, amikor a mérkőzés közeledett a sípszóhoz.

A vasárnapi első váltás másik meccsén a Southampton (11.) hozzáadta a szezon második győzelmét (2–0), áldozata pedig a feljutott West Bromwich Albion (17.) volt, aki kis híján megúszta a pozíciós ereszkedést.

A maga részéről az Arsenal (4.), amelyet a Liverpool (3-1) győzött le a múlt héten, erre a vasárnapra úgy reagált, hogy 2-1-re legyőzte a Sheffield Unitedet (19.), amely még nem szerzett pontot.

Az ágyúknak játékidőre kellett várniuk, hogy megszerezzék az első gólt egy gyönyörű kollektív akcióban, ahol hat london találkozott a környéken, és Bukayo Saka fejelt helyezett az egyik szögbe (1-0, 61).

Az imént benevezett Nicolas Pépé bal oldali lövéssel érte el a másodikat (2-0, 64).

Sheffield az utolsó percekben tolt, David McGoldrick góljával sikerült csökkenteni az eredményt (2-1, 83).