A kolumbiaiak Yerry Mina egyetlen góljának köszönhetően megverték az afrikaiakat

A Kolumbiai válogatott fordulójára megszerezte a bérletét 16. forduló a vb-től vereség a minimum ma csütörtökön Samarában - köszönet érte Yerry Mina gólját, a 74. percben - Szenegálnak, amely kiesett, és képviselet nélkül hagyta Afrikát a Oroszország 2018.

kolumbia

Több információ

Kolumbia elfogadta az összes törvényt, bár nem szenvedés nélkül, mint az első olyan csoport, amelyben Japánt a második helyre sorolták, annak ellenére, hogy vereséget szenvedett Lengyelországtól ugyanarra az eredményre. A történelem során először annak a szabálynak a következményeként, amely azt jelzi, hogy ha az összes rekord megegyezik, akkor a kártyák száma meg lesz figyelve, nagyobb a versenyből kimaradt Szenegál esetében.

A dél-amerikai csapat tudta, hogyan reagáljon a szünet után, tudva, hogy a döntetlen, amellyel elérték, nem érte meg, amikor ugyanazt az eredményt regisztrálták az első félidő után a Japán és Lengyelország között mérő meccs első félideje után.

Az argentin Jose Pékerman, aki lett a legtöbbször (52) egy csapatot irányító edző a hivatalos FIFA-versenyek - köztük a Konföderációs Kupa és az Olimpiai Játékok - utolsó szakaszában, megelőzve a német származású ausztrált Les Scheinflug, tizenegy gálája volt. Visszaszerezte az első játékban kiküldött szankcióval sújtott Carlos Sánchezt az Espanyolból Japán ellen, amelyet az Uribe csapata sorában állított fel; a Square-el, James és Quintero előrébb; és a kapitánnyal, Radamel Falcao, ponton.

A számokra kattintva megtekintheti az egyes játékosok statisztikáit

• De Pékerman, aki ezen a csütörtökön újabb rekordot döntött - azzal, hogy megverte aPacho 'Maturana edzőként, aki a világkupákon leggyakrabban irányította Kolumbiát (8) - fél óra után vissza kellett vonnia Jameset a mezőnyből, aki az ikertől szenvedett, és belépést adott a Sevilla játékosának, Luis Murielnek.

Juan Quintero, az első meccsen, Japán ellen (1-2) elszenvedett vereség során az első figyelmeztetést adta, ismét közvetlen szabálytalanságban, ami ezúttal elhárította Ndiaye-t. De Szenegál nyitott; és röviddel ezután jött az ijedtség, kiváló kombinációban Keita Balde - aki Spanyolországban született és a barcelonai kőfejtőben edzett - és Sadio Mane - a Liverpool bajnoka döntőse -, aki a területre esett, miután kapcsolatba lépett Davinson Sanchezzel.

A szerb Mazic eredetileg tizenegyest jelzett, de végül átnézte a VAR játékát és elutasította a „Tricolor” szankcionálását.

Keita Balde és Mane továbbra is zavarta a mögöttük lévő kolumbust, annak ellenére, hogy Szenegál megérte a sorsolást; de ez egy újabb szabálytalanság volt, amelyet ismét Quintero hajtott végre, amikor Falcao gólt akart szerezni, a 25. percben.

A jelző nem mozdult, és a félidőben Kolumbia kiesett. Annak érdekében, hogy a holtverseny őt szolgálja, a másik mérkőzésen Lengyelországnak le kellett győznie Japánt; és Volgogradban az első félidő is góltalanul ért véget.

Mivel nem voltak hajlandók becsomagolni a táskájukat, a kolumbiaiak tovább nyomultak az újraindításban, és lyukakat nyitottak a gyors és nagyon fizikai szenegáliak számára is, akik soha nem adták fel az ellentámadást. Annak ellenére, hogy technikusa kérte a nyugalmat, Aliou Cissé, értelmesebb, mint tanítványai.

A második félidő negyed órájával a lengyel gól híre élénkítette a Samara Aréna, többnyire kolumbiai rajongók foglalják el. Ki örült, amikor Sane kihagyott egy közvetlen szabálytalanságot, és megcsúszott, mielőtt kapcsolatba lépett a labdával.

Mina a Quintero sarka elé tart

A bizonytalanság miatt nőtt a feszültség, amikor Muriel egyértelmű esélye miatt szöglet következett, amelyet a „Tigre” ismét fejelt. És bár nem sokkal később majdnem elcseszték a saját ajtót Salif Sane, a labda nem került az afrikai kapuba. Tehát megint konzultálnia kellett azzal, hogy mit csinálnak a japánok és a lengyelek.

Amíg végül Yerry Mina gólja jött, '74 -ben, amikor a barcelonista egy sarok felé tartott kiadta Quintero. Kolumbia minősítésének saját érdemei alapján, senki másban való bízása nélkül.

Kattintson a kék körre, hogy lássa Mina célját

• Szenegál volt most kint. Kiegyenlített mindent Japánnal, de több figyelmeztetéssel, mint az ázsiaiak, Cissé csapata kétségbeesetten indult a támadásba. Végül nem alkalmas a szívbetegek számára Kolumbia fenntartotta az eredményt, és jövő kedden Moszkvában néz szembe, amely Második lettem Anglia és Belgium között, pontokkal egyeztetve, és ki játszik később ezen a csütörtökön.

Szenegál kiesése Afrika képviselete nélkül maradt a Oroszország 2018. évi világkupája, miután a kontinens másik négy csapatát matematikailag korábban kiesett: Tunézia, Egyiptom, Marokkó és Nigéria.

Adatlap

0; Szenegál: Khadim Ndiaye; Gassana, Koulibaly, Sané, Sabaly (h. 74, Wague); Kouyate, Win; Ismaila, Mané, Keita Balde (m.80, Konate) és Niang (m.86, Sakho).

Választó: Aliou Cissé.

1; Colombia: Ospina; Arias, Davinson Sánchez, Mina, Mojica; Carlos Sánchez, Uribe (m.83, Lerma; Cuadrado, James Rodríguez (m.31, Muriel), Quintero; és Falcao (m.89, Borja).

Választó: Jose Pékerman.

Gól: 0–1: Yerry Mina, fejjel.

Játékvezető: Milorad Mazic (SRB). Sárga lapokat mutatott a kolumbiai Mojicának (m.45) és a szenegáli Niangnak (m.50)

Események: A harmadik H csoport mérkőzését a Samara Arénában játszották 41 970 néző előtt.