A kadet-, junior- és u21-es karate világkupa negyedik napja további két érmet hozott magával Spanyolország számára. Nadia Morales nyerte az aranyat, Marina Cáceres pedig az ezüstöt a 21 sub alatti kumite döntőben.

marina

Nadia Gómez Morales-t (-50 kg) a döntőben az iráni Sara Bahmanyarral mérték, és 7-3-ra elvitte az aranyat. Ahhoz, hogy bejusson ebbe a döntőbe, öt riválist kellett legyőznie. Az első fordulóban 3-0-ra kapott gólt a mexikói Natalia Ortiz, a másodikban pedig a paraguayi Leyla Servin ellen. A harmadik és a negyedik fordulóban döbbenetes 9–0-s eredménnyel nyert a macaói Wao Fong és a francia Aurore Bourcois ellen. A döntőbe jutásért szembe kellett néznie a japán Sayo Azumival (1-0).

Marina Cáceres (-55 kg) az iráni Avishan Bagherivel szembesült a döntőben és ezüstöt szerzett, miután 1-5-re esett. Az első körben 9-2-re nyert az ír Shauna Mullaney felett. A második és a harmadik fordulóban megverte a skót Rebecca Craiget (1–1) és a kanadai Veronique Carriere-t (3–1). A döntőbe jutáshoz még két mérkőzést kellett lejátszania: a török ​​Asena Pekmezoglu ellen 11-3, a brazil Sabrina Pereira ellen pedig 7-2-es gólt szerzett.

Nidia García, női kadét -47 kg, az első fordulóban 1-0-ra kikapott a marokkói Ikram Hilalitól. Sonia Pereira Villalobos (-54 kg) az első fordulóban legyőzte a szlovén Laura Potiskot (3–0), a második körben 9–0-s gólt szerzett az ausztrál Tamara Cerne ellen, a harmadik körben pedig hantei vereséget szenvedett a szerb Ivana Perovic ellen. Lehetősége volt rájátszásra, de nem tudta megszerezni a bronzérmet.

Maria Prats (+54 kg) az első fordulóban 8-0-ra verte az örmény Lena Gyulumyan-t, a második körben pedig az ausztrál Hannah Sullivan ellen maradt. Victor Cuerva (-52 kg) Az első fordulóban legyőzte a marokkói Adam Marsou-t (3-1), a második körben az örmény Erik Khachatryan-t (3-0), a harmadikban az indonéz Dinata Arya-t mérte meg, és az iráni Pourya Aghdasi-nak esett (3-0). negyedik fordulóban. Nem maradt lehetősége a rájátszásra.

David Molina (-57 kg) az első körben elesett a marokkói Mehdi Sriti ellen. Joan Just (-63Kg.) Első meccsén is veszített. Pablo García (-70 kg) 8-0-ra verte a szlovén Ajan Prelc-t, de nem tudott gólt szerezni a francia Ugo Heim ellen (0-2).

Erik Vizcarro (+70 kg) legyőzte a szerb Mihael Musta-t (4-2), legyőzte a magyar Milan Bilisicset (3-0), de az egyiptomi Oszama Mohamedre (0-1) esett. Laura Pastora (-61 kg) az első fordulóban kikapott a chima Yilin Rentől 2-0-ra.

Az éremtáblázatban Japán áll az élen 15 éremmel, Egyiptom a második 11, Spanyolország a harmadik 9 éremmel: 3 arany, 2 ezüst és 4 bronz.