A tapasztalt francia játékos, aki inaktív, mióta 2013-ban wimbledoni bajnok lett, hivatalos Twitter-fiókján keresztül közölte döntését. Írta: Damián Tiscornia.

bartoli

Vödör hideg víz: megerősítik a féléves felfüggesztést Federico Coria számára

és egy napon Roger Federer visszatért

Talán tetszene

2 perccel ezelőtt

2020. december 29

Az extenista Martín Jaite által rendezett tornát a szokásos módon játsszák a Buenos Aires gyeptenisz tégla porában. Írta: Damián Tiscornia.

Az elmúlt órákban megerősítést nyert, hogy az Argentina Openet február 27. és március 7. között rendezik meg, miután az Australian Open vita miatt átrendezték a naptárat. Szokás szerint a Martín Jaite által irányított tornát a Córdoba Open utáni héten játsszák.

„Sport szempontból a játékosok most összeállíthatják a naptárukat, és befejezzük egy olyan bajnokság tervezését, amely más lesz, és amelynek során hangsúlyoznunk kell a megfelelő egészségügyi és gondozási normákra való reagálást, a a nemzeti kormány és a város "- mondta Martín Jaite, a verseny igazgatója.

„A körülményeket figyelembe véve nagyon kevés közönséggel rendelkező forgatókönyvön dolgozunk. Tudjuk, hogy a rajongók tisztában vannak ezzel a kérdéssel, ezért a következő napokban további részleteket közölünk "- emelte ki az ügyvezető.

Martín Hughes, a Tennium ügyvezető igazgatója és partnere a maga részéről kijelentette: „Ebben a nagyon nehéz évben a Tenniumnak nemcsak az Argentina Openet sikerült teljesítenie, hanem nagyon különleges körülmények között is képes volt megtenni az European Open programot, és Barcelona a pályán. Nyílt Banc Sabadell ".

Pontosabban, a bajnokságot február 27-én, szombaton kezdik játszani, a selejtező fázist szombat és vasárnap között játsszák. Március 1-jén, hétfőn megkezdődik az első forduló lejátszása, ezzel a vasárnapi bajnokság véget ér.

Az Argentina Open nem az egyetlen verseny, amelyet a dél-amerikai turnén játszanak. A Córdoba Open előtt egy héttel Cordoba, egy héttel később pedig az ATP 250-t játsszák Santiago de Chilében.

A L´Equipe újság szerint az első mesterek Miamiban lesznek március 24. és április 4. között. Írta Matías Romero.

Minden nap vannak hírek a 2021-es szezon ATP-naptáráról, amely módosulni fog az aktuális évhez vagy az előző évekhez képest.

Az év elején mini dél-amerikai túra lesz tégla poron, 250 Córdoba, Buenos Aires és Santiago versenyen, eltekintve a riói ATP 500-tól.

Montpellier, Rotterdam, Marseille, Doha, Dubai és Acapulco. Az összes fent említett verseny előkészíti a talajt a Miami Open számára, amely az év első M1000-es lesz. Indian Wells? Erre legalább az év első felében nem kerül sor, és át lehetne helyezni egy másik időpontra.

Az ATP naptár a 8-13. Hét között

Február 22–28 .: ATP 250 Montpellier és ATP 250 Córdoba.
Március 1-7.: ATP 500 Rotterdam és ATP 250 Buenos Aires.
Március 8-14.: ATP 250 Marseille, ATP 250 Santiago de Chile és ATP 250 Doha.
Március 15–21 .: ATP 500 Dubai és ATP 500 Acapulco.
Március 24. és április 4. között: ATP Masters 1000 Miami Open 2021.

Kihívók

Az ATP 250-es versenyek alsó szintjén minden héten a Challenger kategóriájú versenyek kerülnek elhelyezésre, amelyek sok olyan játékost kihasználnak, akiknek még az ATP-versenyek kvalifikációiban is nehézkes bejutniuk, és hozzáadják a szükséges pontokat ahhoz, hogy hozzáférjenek a nagyobb adottságú versenyek a szakmai körön belül. Írta: Juan Luis Lázaro.

Egy olyan atipikus szezonban, mint amit tapasztaltunk, kétségkívül a kategória versenyeinek legzseniálisabb sztárja a fiatal murciai Carlos Alcaraz volt, aki 17 évesen robbant be a pályára, és bekopogott a Challenger versenyek nagy erővel. Ha 2019-ben ő lett az első 2003-ban született játékos, aki megnyerte a mérkőzést egy ilyen kategóriájú tornán, akkor 2020-ban a verseny folytatását követően mindössze 2 hónap alatt elérte, hogy legalább négy döntőbe jusson, mindannyian a pályájukon kedvenc felület, az agyag.

Közülük az elsőnek, augusztus végén, Trieszt homokján 6-4 6-3-ra sikerült legyőznie a helyi Riccardo Bonadiót, ez volt az első szakmai diadala egy Challenger-tornán. A következő héten döntős volt Cordenons-ban, ahol engedett honfitársának, Bernabé Miralles Zapatának, aki előtt 6-2 4-6 6-2-re esett. Október elején Kiko Navarro és Juanqui Ferrero tanítványa két álmodozó hetet tért vissza a barcelonai diadalokkal a bosnyák Damir Dzumhur ellen 4-6 6-2 6-1, amelyet Villena már követett Pedro Martinez Portero ellen, akit 7-6 (6) 6-3-ra legyőzte. A harmadik diadal után Carlos elérte a pálya 136. helyét, ma a plafonját. Az Alcaraz-szal szemben nagyon magasak az elvárások, mivel annak ellenére, hogy csak 17 éves, sokan Rafa Nadal természetes utódjának tekintik, ami még mindig nagyon távol áll szakmai karrierjét.

Valójában a Murcian elnyerte Spanyolország bajnoka címet ebben a szezonban, ő volt a legfiatalabb játékos, aki elérte, mióta Rafa Nadal 2003-ban, éppen a születésének évében elért.

Ráadásul Alcaraz a történelem második játékosa lett, aki több, legfeljebb 17 éves Challenger kategóriájú tornát nyert meg, csak a francia Richard Gasquet mögött, aki korában 5-öt ért el.

A szezon utolsó szakaszában egy másik spanyol ajkú játékos történt, aki a spanyol játékosra utal: az argentin Francisco Cerundolo. A 22 éves Buenos Aires-i játékos makulátlan utolsó szakaszát teljesítette, a pálya folytatása után a Challenger kategóriájú versenyeken lejátszott 23 meccséből 20 megnyert mérkőzéssel.

Wally Grinovero tanítványa október elején Splitben adta hozzá első címét a Challenger kategóriában, ahol a döntőben a portugál Joao Sousát győzte le. Visszatérve Dél-Amerikába, nem hagyta ki a lehetőséget, hogy bővítse rekordját, és az ecuadori Guayaquil címet felvette a szlovák Andrej Martin ellen, valamint Campinasban (Brazília) a spanyol Roberto Carballes ellen, ami lehetővé tette, hogy 139-re emelkedjen, és tovább emelkedett mint 100 pozíciót a szezon kezdete óta.

Cerundolo egyben a nemzedékváltásra szoruló argentin tenisz egyik legerősebb ígérete, hogy újra izgathassa az argentin szurkolókat, látva, hogy fény van a Schwartzman, Del Potro és mások után.

A Challenger-szezonban az orosz Aslan Karatsev volt az utolsó név. Az orosz veterán ismét megtalálta a helyét a tenisz világában, miután a prágai döntőbe jutott, és Stan Wawrinkától legyőzve, valamint egymás után győzött a prágai 2 és az osztravai tornákon, ami 18 győzelem és 2 vereség rekordját jelentette a említett versenyek.

Miután a térdén több sérülést is leküzdött, Alberto López kezén a moszkva úgy tűnik, hogy helyreállt a szenzációban, és a szezont a világranglista 112. helyén fejezte be.