Penъltima nap a -70 kg-os és -78 kg-os női kategóriák főszereplőjével, a -90 kg-os férfiak pedig.

marna

Bernabйu legyőzi az izraeli merészebb/NEMZETKÖZI JUDO FEDERÁCIÓT

A spanyol dzsúdó végül a világbajnokság dobogós helyére került és a legjobb módon: döntőben játszott egy példamutató sportolóval: Marнa Bernabйu, -70 kg.

A világranglista 23. helyisége kiváló teljesítményt nyújtott, és meghosszabbította jó sorozatát, mivel tavaly júniusban aranyként hirdette magát a Budapesti Nagydíjon.

Asztanában azzal kezdték, hogy igazolták jelenlétüket, miután az izraeli Linda Bolder és a német Szaundra Diedrichet (a világranglista 8. helye) hevesen és maximálisan megverték.

A második fordulóban a brazil Marna Portelát (21) verte arany pontszámban, a negyeddöntőben pedig nem mást és kevesebbet sem győzött le, mint a holland, Európa-bajnok és a rangsor első helyén álló Kim Pollingot, akit meglepett a dzsúdós a José Luis de Frutos iskola támadásában, amely végleges volt az elődöntőbe jutáshoz.

Ebben a fordulóban az osztrák Bernadette Graf várt, aki nem tehette meg Bernabйu offenzíváját, aki intelligens módon tervezte meg a harcot, nem hagyva alternatívát riválisa cselekedeteinek.

A döntőt a francia Gevrise Emane ellen játszották, aki néhány másodperccel a küzdelem kezdete után meglepte a spanyolokat.

A nap hátralévő része
A spanyol részvétel többi része az első fordulóban megadta magát.

-90 kg-os David Ruiz legyőzte az észt Alekszandr Marmeljuk elleni első mérkőzést, és felháborodott a koreai Han dong Gwak, a Judo Club Brunete csapattársa ellen.

Nikoloz Sherazadishvili ugyanezzel a sorssal járt, győztesen került ki a lett Aigards Milenbergs elleni küzdelemben, és veszített az egyiptomi El Akher ellen.

Ami a 78 kg-os lányokat illeti, Marta Tort és Laia Talarn fenntartotta az olimpiai jegyért folyó helyi harcot nem sikerült megoldani, miután az első küzdelemben mindkettőt elvesztette.

Ez a szombat az egyéni verseny utolsó napja, az ausztriai David Fernбndez jelenlétével +100 kg-ban.