Carla Suárez is veszít Venus Williamstől, Spanyolország pedig női képviselet nélkül marad

Véget ért a spanyol női tenisz jelenléte az United States Open egyéni versenyében, miután Garbiñe Muguruza és Carla Suárez kiesett a negyedik fordulóban.

muguruza

A spanyol teniszezők nem tudták legyőzni a cseh Petra Kvitovával, illetve a helyi Venus Williamsszel folytatott párharcokat.

Muguruza, harmadik mag, ki címet az egyik legnagyobb kedvencként mutatták be És azzal a lehetőséggel, hogy megszerezheti az első számú pozíciót a világon, nem tudta legyőzni a nyomást, és ismét saját hibái és kétségei a játékban vereségre ítélték, 7-6 (3) és 6-3 arányban, mielőtt Kvitova.

A 27 éves cseh teniszező, aki ő sem a legjobb teniszt játszotta, végül ez volt a legkevésbé rossz, és az, amely tudta kihasználni mindazokat a lehetőségeket, amelyeket Muguruza adott neki a kettejük negyedik mérkőzésén, hogy másodszor is passzot szerezzen a negyedbe az Openen. 2015-ben is megcsinálta.

A tizenharmadik kiemelt Kvitova, aki tizedik alkalommal versenyez a szezon utolsó Grand Slam-tornáján, a Williams legidősebbjével, Suárez hóhérjával találkozik a negyeddöntőben, a kettő hatodik párharcában, egyértelműen előny a cseh teniszező számára, akinek az előzőben 4-1-re van.

A párharc Muguruzával, aki a négyből hármat elvesztett Kvitovának, remekül kezdődött és remélhetőleg a regnáló wimbledoni bajnok számára indult, aki az előző két mérkőzésen fenntartotta agresszív teniszét, és a "szünet" elvégzése után részleges 4-1-es előnyt szerzett. a negyedik játszmában.

De ezzel véget ért Muguruza teniszének következetessége és biztonsága, ami kezdtek problémái lenni az adogatásával, aki a hetedik játszmában veszített, és bár a kilencedikben újra elveszítette, visszaszerezte, hogy 2-0-s előnnyel kényszerítse a tiebreakert, amelyben szintén jól kezdett.

Ismételten a kényszerítő hibák megjelenése a döntő gólokban és a gyenge adogatás, miután 3-3-ra holtversenyben helyezték el, az út hátralévő része könnyű volt Kvitova számára, aki teljes mértékben kihasználta a második szerva gyengeségét. Spanyol teniszező, hogy ő két "break" pontot a részleges 5-3 és 6-3.

Kvitova, aki szintén kétszeres wimbledoni győztes (2011 és 2014), kihasználta tapasztalatait és a három szettlabda elsőével 64 perc akció után biztosította, az idő, amelyet Muguruza használt az előző három lejátszott mérkőzés mindegyikében.

Úgy tűnik azonban, hogy a szett elvesztése nem befolyásolta Muguruza hangulatát, aki a 0-1-es "breakkel" kezdte a másodikat a javára, ismét izgatott volt, hogy középre tudja állítani adogatását és bemutathatja Arthurt a középpályán A legjobb teniszezője.

De azonnal jött a sikertelenség a szolgálatával, ami Kvitova megragadta az alkalmat, hogy visszaszerezze az elveszetteket és ettől a pillanattól kezdve a cseh irányította a mérkőzés ritmusát és játékát, mivel a 4-1-es rész az ő javára mutatott.

Az első fordulóban történtektől eltérően a wimbledoni kettős bajnok valóban kihasználta a fontos előnyt, és bár a nyolcadik játszmában Muguruza szolgálatával nem használta ki az első meccspontját, az övével, ha igen.

Muguruzának három "break" pontja volt, amit elvesztegetett, míg Kvitova a második meccslabdában nőtt, amikor meglátta, hogy a spanyol teniszező elkötelezte magát a huszonötödik kényszerítetlen hiba a párt.

A mérkőzés végső statisztikája Muguruza számára pusztító volt, nulla "ász" és három kettős hiba, három "break" és csak hét győztes volt, a kilencből hat gól jutott a hálóba.

Míg Kvitova négy "ászt" kapott kilenc kettős hiba miatt 24 győztest és 42 ki nem kényszerített hibát szerzett az egy órát és 45 percet tartó mérkőzés befejezéséért, összesen 81 ponttal nyertek Muguruza 67-ese.

Carla Suárez is búcsúzik

A 28 éves Carla Suárez veresége másodszor nem sikerült bejutnia az Open negyeddöntőjébe (2013-ban megcsinálta), ez várható volt, bár a végéig küzdött, és legalább egy szettet lopott a legutóbbi Grand Slam-torna kilencszámú és kétszeres bajnokától, amelyet 6-3, 3-6-ra nyert. és 6-1.

A Williams közül a legidősebb, 37 éves, aki 5–3-ra hagyta el a Suárez elleni párharcokat, tizenkettedik alkalommal játszik a nyolcaddöntőben, az 1997-es debütálása óta az Openen lejátszott 19 fellépésén.

Míg Kvitova arra törekszik, hogy a második balkezes legyen, aki sorozatban megnyerje a US Openet, a tavalyi német Angelique Kerber után.

Williamsszel együtt, Az amerikai női tenisznél Sloane Stephens is szerepel a negyeddöntőben, 24 éves, aki 6-3, 3-6 és 6-1-re nyert a német Julia Goerges ellen, a harmincadik kiemelt.

Stephens ellenfele, aki először játszik a negyeddöntőben, miután hat US Openen vett részt, a tizenhatodik kiemelt lett Anastasija Sevastova lesz, aki 5–7, 6–4 és 6–2-re nyert az orosz Maria Sharapován, aki eddig a verseny nagy vonzereje volt, amelyre meghívással érkezett.