Az Athletic és az Everton labdarúgóinak góljai újabb győzelmet nyújtanak Spanyolországnak Albánia ellen (0-2)

Hírek mentve a profilodba

deulofeu

Iker Muniain. EFE

Iker Munian és Gerard Deulofeu, egy-egy gól szerzője, megadta a győzelmet a spanyol 21 éven aluliaknak Albániában (0–2), és egy lépésre hagyta a 4. csoport első helyének megszerzésétől, és ezzel együtt a kvalifikációhoz való továbbjutástól fordulók a kategória Európa 2015 utolsó szakaszába való bejutáshoz.

A mérkőzéseit megnyerő Spanyolország (mostanra hatból hat) és egy alsó Albánia mérkőzése bonyolultabbnak bizonyult, mint azt a Julen Lopetegui vezette csapat feltételezte, aki a mérkőzést csak azután tudta eltávolítani. második felében merev fűző, amelyet az első időszakban viselt.

A spanyolok lelkes riválissal találták magukat szemben, aki nyomással felállt, és aki tudta, hogyan vigye a játékot a megrekedtek földjére, ahol Spanyolország nem kényelmes.

Így az első félidő nagyon szoros volt, nagyszerű minőség nélkül Oliver Torres és Sergi Roberto anélkül, hogy kifejezné csapata által megszokott jó játék irányítását. Még az albán csapatnak volt a legjobb esélye a gólszerzésre, Kace (m.14) és Kotobelli (m.43) mellett.

A spanyol játék ki volt kötve, és a rivális gólja ellen a legemlékezetesebb Morata olyan akciója volt (m.44), amelyben a madridi támadó nem tudta, hogyan kell meghatározni.

A második félidő már egy másik történet volt. Óliver Torres és Deulofeu, akik most az Evertonnál voltak, szénhidrátot kezdtek, Spanyolország pedig átvette az irányítást és veszélybe fordult a helyi kapu előtt.

A cél érkezhetett Atlético Oliver Torres (m.46) vagy egy másik Muniain (m.53) akciójával, szinte az első területi vonalánál történt leütéssel, vagy a második becslésével kissé elutasítva. játékvezető, hogy a korábban Morata által hajtott labda átlépte a külső vonalat, mielőtt beadta volna az Athletic Club játékosát.

A 66. percben volt 0-1. A barcelonista Sergi Roberto gyorsan belépett, és a helyi gól előtt tálcára tette a labdát Muniainnak, aki gólt szerzett.

Muniain a lehető legjobb módon ünnepelt, megegyezett az U21-esekkel a legtöbb hivatalos meccs rekordjával, amelyet De Gea és Santi Denia tartott 27.

A gól nem csillapította az albán csapat lendületét, amely továbbra is a Pacheco kapuját kereste, amelyet alaposan ki kellett használni a döntetlen elkerülése érdekében. A játék oda-vissza út lett, kevés pusztító küldetéssel.

Spanyolország Moratával (m.79) és az újonc Jairóval (m.86) növelhette előnyét, de a 0-2 a 88. percben az eredményjelzőig emelkedett Deulofeu révén, aki góljával zárta figyelemre méltó mérkőzését. amelyben egyesítette a sebességet, amellyel elhagyta a párját, és a végső felbontást. Ez volt a mondat.

A diadalokra épülő spanyol csapat nagyon közel áll a selejtező körökbe való bejutáshoz, hogy bejuthasson az utolsó szakaszba (a tíz csoport közül az első továbbjut, plusz a négy legjobb másodperc). Kilenc pont különbség van Ausztriától, a második besorolású, és ez két meccsel kevesebb.

Albánia: Aldo Teqja; Elseid Husaj, Elvis Prençi, Valentin Gjokaj, Blerim Kotobelli, Idriz Batha (Rrahmani, m.79), Ergys Kace, Klodian Gino (Muriqi, 59), Herolind Shala, Arsid Kruja (Bardulla, m.46), Vasil Shkurtaj.

Spanyolország: Fernando Pacheco; Dani Carvajal, Sergi Gómez, Jordi Amat, Juan Bernat; Sergi Roberto (Saúl Ñíguez, m.69), Óliver Torres, José Campaña (Sergi Darder, m.79); Iker Muniain (Jairo Samperio, m.86), Gerard Deulofeu, Álvaro Morata.

Célok: 0-1. Min.66: Muniain; 0-2. Min. 88: Deulofeu.

Játékvezető: Marios Panayi (CYP). Sárga lapot mutatott Batha (m.34), Gjokaj (m.35), Kotobelli (m.63), Albánia, valamint Amat (m.45) és Sergi Roberto (m.67), Spanyolország számára.

Események: Az Elbasan (ALB) Ruzhdi Bizhuta stadionban megrendezett 2015-ös 21 éven aluli Európa-bajnokság csoportkörének mérkőzése.