sport-

Medvegyev szenved Koepfer ellen, de továbbjut a US Open negyeddöntőjébe.

Az orosz teniszezőt, Danill Medvegyevet vasárnap vették nyilvántartásba, amikor a német Dominik Koepfer ellen megszerzett pontot ünnepelte az Egyesült Államok nyílt teniszbajnokságának harmadik fordulójának mérkőzésén, az USTA Nemzeti Teniszközpontban, Flushing Meadows-ban (New York, USA) ).) EFE/Justin Lane

szenved

New York, szeptember 1. (EFE). - Az orosz Daniil Medvegyev vasárnap szenvedett a US Open negyeddöntőjéért a német Dominik Koepfer elleni mérkőzésen, akit 3-6, 6-3, 6-2 és 7- legyőzött. 6 (7-2) két és fél óra alatt.

Kockákkal fogadta a közvéleményt, akivel már a múlt pénteki meccsen szembesült, és akit sportszerűtlen magatartás miatt 9000 dollárral szankcionáltak, Medvegyev fél óra alatt elvesztette az első szettet a német változatos játékával.

A kettejük első találkozója szoros párharc volt, amelyben Koepfer megmutatta hajtásának erejét, amellyel a pálya egyik oldaláról a másikra küldte a labdát, és a nyilvánosság egyértelmű támogatását nyerte el, míg Medvegyev megmutatta a pontosságot. szolgálatából 15 közvetlen ász.

Koepfer által kivetett nehézségek ellenére az orosz szinte az összes labdát visszaadta, 82 százalékot, ami több mint 50 kényszerített hibát követett el ellenfelénél.

A 25 éves német a US Open indulásakor az ATP 118. helyén állt, messze az ellenfél ötödik pozíciójától, és több mint 15 és fél órát töltött a Flushing Meadows lejtőin, amely után várhatóan hogy az év utolsó Grand Slam-ja után a 84. helyet érje el.

"Hihetetlen volt a játékod. Ha így folytatod, akkor messzire jutsz" - mondta Medvegyev riválisának a játék végén.

Utána az orosz, egy kemény felületű szakember, aki az ilyen típusú lejtőkön a nyár 18 meccséből csak 2-et veszített el, növelni kezdte népszerűségét az amerikai közvélemény előtt.

"Fájt a vállam, mielőtt elmentem innen. Vettem minden fájdalomcsillapítót, amit csak tudtam, de te adtál energiát a győzelemhez" - mondta Medvegyev, aki már legutóbbi találkozóján rámutatott, hogy az a fickó, amelyet a Flushing Meadows-nál kap. motiválnak.

- Add tovább nekem ezt az energiát, te vagy a legjobb - mondta gúnyosan, miközben felemelte a karját, hogy további sikolyokat kérjen.

A negyeddöntőben Medvegyev a svájci Stan Wawrinka és a szerb Novak Djokovic meccs győztesével találkozik.