A mexikói teniszező bejutott a Grand Slam második fordulójába

A mexikói teniszező Renata zarazua Arccal felfelé távozott a Roland Garros miután a részekre esett 3-6, 6-0 és 2-6 a világ ötödik számú ukránja ellen Elina Svitolina.

roland

A ben született Mexikó város és ben nevelkedett Guadalajara az első szett közepén elvesztette az adogatását, és ez a szettbe került, de szintje nőtt, amikor a pontok teltek el, a második szettben pedig átlépte az európai a francia verseny harmadik helyezettje. Történelmi 6-0 a mexikói teniszhez a Philippe Chatrierben, a teniszpályán.

Az idegek soha nem voltak jelen a nemzeti bemutatkozásán a fő mezőnyben Grand slam és a harmadik szettben gyorsan megtörték az adogatását, de bátran folytatta a szünet és 2-2-t kapott, oldalanként egy szettel.

Ott volt, ahol Svitolina legjobb teniszét vitte el, és nem adott hibát. Az ukrán négy meccset nyert meg egymás után, kétszer is megtörve Renata adogatását, hogy a mérkőzéseket három szettben, a részekig elvegye 6-3, 0-6 és 6-2.

Ezzel az eredménnyel a mexikói Renata zarazua megmutatta magát a világ szeme előtt, felállt a Top 10-re és elvett egy zacskót 120 ezer dollár, több mint duplája annak, amit egész pályafutása alatt keresett.