• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Email
  • Nyomtatni

Párizs - A bosszantó vasárnapi esőzések után a nők visszatértek a Roland Garrosba. Miután az utolsó 16 részvételén 15. alkalommal lépett be a Grand Slam második hetébe, az orosz Maria Sharapova (2.) nem tudott újabb lépést tenni, és a cseh Lucie Safarova (13.) ellen 7-6 (3) arányban kiesett. 6–4 a nyolcaddöntőben. Így a párizsi bajnokot az utóbbi három évből kettőben bocsátották el. A ranglistát vezető Serena Williams is szenvedett, de megfordította és továbbjutott a nyolcaddöntőbe. Petra Kvitova kiesett.

sharapova

Sharapovát a Safarova AP megszüntette

A címvédő Šarapova 4-1-re vezetett a Safarova ellen (2-1 agyagon), de nem volt nagy napja, a cseh pedig egyértelműen felülmúlta. További 14 győztes lövéssel a cseh balkezes kereszt pusztítást okozott a szibériai kétkezes hátsó kezén. Így történelmi diadalt épített azzal, hogy megverte a címvédőt, aki támaszkodott a hatalomra, de hiányzott a változatok és a jobb védekezés.

Sharapova legutóbbi győzelmei a Safarova felett már kemények voltak, feladva egy szettet, és a legutóbbi, 12 hónappal ezelőtt Stuttgartban két ponton belül került egy vereséghez, amely addigra a Top 10 elhagyását jelentette volna.

Ez a meccs szünetet jelentett Szarapova számára ebben a szezonban, miután a jobb vállsérülése miatt 2013-at korán lezárta, és arra késztette, hogy megnyerje a következő négy tornájából hármat. Beleértve természetesen a French Open-et. Ám a Fed-kupa bajnoka, Szafarova tégla poron csattant fel az orosz 12 győzelmének sorozatával az elmúlt 13 mérkőzésén.

A balkezes visszatér a világ Top 10-be, és riválisa a spanyol Garbiñe Muguruza (20.) lesz, aki a tavalyi negyedéveket ismételte Párizsban, ahol pontosan engedett Sharapovának. Ezen a hétfőn a venezuelai születésű 6-3-ra és 6-4-re verte az olasz Flavia Pennettát (28.).

Serena, a francia nyílt bajnokság két címének tulajdonosa (a legutóbbi, 2013-ban) újabb aggasztó napot kapott, de volt mentalitása és bátorsága honfitársát, Sloane Stephenst (40.) 1-6, 7-5-re legyőzni. és 6-3.

Az első számú mindössze 23 perc alatt feladta az első szettet, áldozatul esve hibáinak és Stephens agresszivitásának, aki szó szerint elgázolta. Fejfájása továbbra is fennáll, mivel a következő fejezet elején elvesztette az adogatást, amíg megnyugodott, pontosabb volt és nyomást gyakorolt ​​riválisára, akinek bizonyos döntő pillanatokban hiányzott az opportunizmus, hogy meg tudjon határozni egy napot, amelyet történelmi, mert a pálya két legjobbját ki lehetett volna küszöbölni.

Serena a szett közepén lábadozott, míg sikerült visszaszereznie a szolgálat szünetét, elérnie egy újabbat, 4-3-ra eljutni és a javára szolgálni. Korántsem definiálta, újabb szünetet szenvedett Stephens-től, és 4-4-es döntetlent ért el. Fellendülésekkel a tizenegyedik játszmában ismét megtört, és utána azonnal megerősítette sajátjával az előnyt, és harmadikra ​​húzta a küzdelmet.

Az utolsó szett ötödik sorozatában a 19 Grand Slam egyes korona győztese újabb szünetet szerzett, erejére és erős fejére támaszkodva honfitársát kényszerítette. Néhány hullámvölgyön folytatta, míg újabb kemény győzelmet írt alá, amely az első szett elvesztése után sorozatban a harmadik volt Párizsban. Kétségtelen, hogy javítania kell az utolsó szakaszon.

A következő esetben Serena találkozik Sara Erranival (17.), aki elsöpörte a német Julia Goerges-t (72.). Így az olasz Párizsban élvezi, ahol zsinórban negyedszer lépett tovább a nyolc legjobb közé. 2012-ben még döntős, 2013-ban pedig elődöntős volt.

Eközben a cseh Petra Kvitovát (a WTA 4. helye) 2-6, 6-0 és 6-3-ra lepte meg a nagyszerű 2015-ös svájci Timea Bacsinszky (24.), aki most összefut a belga Alison Van Uytvanckkal (93.) ), amely elsöpörte a meglepő román Andreea Mitut (100.). A vereség ellenére Kvitova a második helyre ugrik a világranglistán.