A lagúna | 02 · 12 · 18 | 20:06

spanyolország

Oszd meg a cikket

Kép a Spanyolország és Ukrajna EFE mérkőzésről

A Spanyol kosárlabda-válogatott ma vasárnap elért övé kvalifikáció a 2019-es kínai világkupára miután szoros és küzdelmes győzelmet aratott Ukrajna felett (72-68), egy olyan meccsen, amelyen mindig előrébb állt az eredményjelzőn, de amelyen az utolsó játékig szenvedett, hogy elérje a célját anélkül, hogy újabb kiütési ablakokra várna.

Az első negyed csendes volt a spanyol csapat számára, mindig előbbre járt a különbség, amely négy perc alatt elérte a hét pontot (11–4), és külső slágerek, főleg Jaime Fernández.

Az ukránok azonban lezárták a spanyol lövést, és hét perc elteltével közelítettek az eredményjelzőhöz (13-10), bár nyomásuk nem volt elegendő ahhoz, hogy veszélybe sodorják a spanyol győzelmet az első negyed végén (20-14).

Egy perc múlva kollektív hibák és nincsenek annotációk, a látogatók kihasználták a helyi gyengeséget. Quino Colom ellensúlyozta az ukrán akciókat, míg Brobrov sokat sebzett a rivális felnin, a spanyol hibák pedig életet adtak Ievgen Murzin csapatának.

A magasság problémát jelentett Sergio Scariolo játékosai számára, akik mozgatták a padot, keresve az egyensúlyt az ellenfélben és a védjegyekben (27–21).

Jaime Fernández, a legjobb spanyol góllövő ihletője, folyamatosan tartották magukat, bár az ukránok minden hibát kihasználva közelebb kerültek az eredményjelzőhöz (30–27). Csak az egyéni cselekedetek és a kollektív hibák mentették meg a spanyol helyzetet, és Abalde billenése és Beirán szabaddobásai eldöntötték a negyedet a spanyol oldalon (39-31).

A szünet után Sebas Saiz megtartotta Spanyolországot, bár erre megvolt a válasza San Pablo Burgos Kravtsov hatalmas központja, amely fenntartotta az eredmény bizonytalanságát 0-6 (40-37) rész után.

A kosarak cseréje arra késztette Scariolót, hogy 51–48-mal új időkorlátot kérjen az eredményjelzőn, miután a vendégeknek még egy részleges kedvence volt a 0–5, bár játékosai a harmadik felvonás végén még előrébb voltak (54–48).

Az utolsó tíz perc volt a legegyenletesebb és legintenzívebb, Ukrajna szorította és elmosódott, amikor a percek elteltek egy spanyol csapattól, amely időnként elvesztette helyét a mezőnyben. Csak néhány egyedi intézkedés oldotta meg a problémát, amíg egy impozáns Bobrov a sikerével kétségek tengerét nyitotta Scarioloéban.

A hatvanéves döntetlen négy perccel a vége után jött, majd jött a Pablo Aguilar megjelenése, aki öt egymást követő ponttal járult hozzá (70-64) másfél perc múlva.

Amikor minden megoldottnak tűnt, egy sportszerűtlen szabálytalanság fütyült Saizra, miután egy technika mindent megváltoztatott tizenhárom másodperccel a vége előtt. Spanyolország szerencséjére Ukrajna nem használta ki azt a játékot, amelyet Herun külső hármasa keresett, Llovet pedig a szabaddobás vonaláról megpecsételte a győzelmet és a jegyet Munidalra.

ADATLAP

72 - Spanyolország (20 + 19 + 15 + 18): San Miguel (5), Abalde (11), Fernández (17), Vázquez (-) és Aguilar (5), induló csapat-, Sergi García (-), Nacho Llovet (2), Quino Colom (12), Sebas Saiz (12), Darío Brizuela (8) és Javier Beirán (-).

68. Ukrajna (14 + 17 + 17 + 20): M. Pustozvonov (4), Oleksandr Lypovyy (10), Vjacseszlav Bobrov (21), Viacheslav Kravtsov (10) és Bogdan Bliznyuk (8), induló csapat-, Ihor Boiarkin (5), Volodimir Herun (10), Szerhii Pavlov (-), Olksandr Riabchuck (-) és Andrii Myronenko (-).

Játékvezetők: Ademir Zurapovic, Martin Horozov és Tanel Suslov.

Események: A 2019-es világbajnokság I. csoportja második selejtezőkörének negyedik napjának mérkőzése 4500 néző előtt a Santiago Martín pavilonban, Los Majuelosban, La Lagunában játszott. Egy percnyi csendet tartottak Patrick Baumann, a FIBA ​​titkára halála miatt.