Doncic és Gragic voltak a Lettország elleni szlovén győzelem nagyszerű építészei

Nagyon nagyszerű előadás Luka doncic (27 pont) és Goran gragikus (26) a Lettország elleni 103–97-es győzelemben remek Porzingissal (34) lehetővé tette, hogy Szlovénia randevúzzon Spanyolországgal a jövő csütörtökön zajló Eurobasket elődöntőben.

riválisa

Szlovénia és Lettország támadásba lendült, megfeledkezve a védekezésről. Az első tíz perc 34–23-as tanúsága ezt igazolja, valamint azt, hogy a szlovének voltak a legeredményesebbek.

A második félidőben a második balkáni egység védelemnek csapódott a balti zónában, és bár a szlovén edző, a szerb Igor Kokoskov megpróbálta a lehető leghamarabb újjáépíteni kezdő ötösét, nem akadályozhatta meg a letteket abban, hogy 17-el elvigyék a szettet. -32, ami nagyon rosszul beszél csapata védekezéséről.

A szünet 51–55-ével a Randolph és Doncic által egyaránt 9 ponttal második Dragic (15 pont) volt a legjobb Szlovénia, míg a lett oldalon Porzingis 16 ponttal, a Bertans testvérek támogatták, Dairis és Davis, mindketten 10 ponttal.

Szlovénia összeszorította a fogát, miután áthaladt az öltözőn, és az első három és fél perc 11: 0-ás futása visszahozta őket a parancsnokságba, 62-55. A szettet négy és fél perc alatt 16-2-re hosszabbították meg, 67-57-re.

Mivel a támadások ismét rákényszerültek a védekezésre, Szlovénia kitartott Goran Dragic minősége mellett, míg az óriás Porzingis (2,21 méter) túl magányos volt a gólszerzés során.

Végül a hullámvasúton, hogy a készletek egyre inkább a harmadik negyedév se 25-11 volt a 76-66-os összesítésben.

Több információ

Doncic látványos hármasa

Az igazság szobájában, Lettország Újult erővel jött ki a Bertans és Porzingis testvérek pontjaival, gyorsan visszaszerezve a győzelmi lehetőségeket, 79-75 (min. 33).

A védekezés ismét eltűnt és hármas a mezőny szinte közepétől Doncic, ismét katapultálta Szlovéniát, amely a játék utolsó három percével 6 pontos előnnyel, 91-85-el nézett szembe.

Doncic legjobb játékai a játékban. Videó: Twitter

Dragic visszatért, hogy felelősséget vállaljon a forró pillanatokban, és bár a lett Porzingis kiváló volt, nem tudott együtt lenni a Dragic-Doncic párossal, akiknek sikerült először Szlovénia találkozóját Spanyolországgal Eurobasket elődöntő.

Kihúzás az utolsó másodpercekben, már Randolph és Porzingis között megoldott játékkal úgy, hogy mindkét játékost öt szabálytalanságért küldték el technikai utak után.

- Adatlap:

103 - Szlovénia (34 + 17 + 25 + 27): Randolph (16), Dragic (26), Vidmar (9), Cancar (3) és Doncic (27) induló csapat-, Nikolic, Prepelic (17), Muric (4), Blazic (1), Zagorac és Dimec.

97 - Lettország (23 + 32 + 11 + 31): Porzingis (34), Dairis Bertans (23), Timma (9), Smits (10) és Strelnieks (4) induló csapat-, Blums (3), Davis Bertans (12), Grazulis és Peiners (2).

Játékvezetők: Robert Vázquez (PUR), Severio Lanzarote (ITA) és Leandro Lezcano (ARG). Randolp (min. 40) és Vidmar (min.37) a szlovén oldalon, Porzingis (min.40), Davis Bertans (min.40), Dairis Bertans (min.40) és Strelnieks (min.38) pedig kiesett. öt személyes.

Incidensek: Az Eurobasket 2017 negyeddöntőjének megfelelő mérkőzés az isztambuli Sinan Erdenben, 2651 néző előtt.