A spanyol veszít Marin Cilictől a Hurlingham kiállításon

Rafael Nadal, A világ második helyén vereséggel kezdte felkészülését Wimbledonra, amikor a horvátnak esett Marin cilic, aki dupla 6-3-ra nyert a Hurlingham kiállításon.

veszít

A spanyol, aki a harmadik Grand Slam előtt nem játszott füves tornát, úgy döntött, hogy előkészíti a támadást a harmadik Wimbledonban, Hurlinghamben, egy kiállítási versenyen, amelyet a kiválasztott londoni klubban rendeznek meg.

Első buktatója a 17. világranglista Cilic volt, aki két szettben verte meg. A horvát jobban alkalmazkodott a felszínhez, miután a múlt héten játszotta a királynő tornáját, ahol a második fordulóban meglepő módon elvesztette az argentint Diego schwartzman.

Cilic erősen kezdte a többit, és üresen törte meg Nadal adogatását, mire a manacorense válaszolt a szünet visszaadásával.

A horvát további két szünete az ötödik és a kilencedik játszmában megadta az első szettet.

Annak ellenére, hogy a másodikban Nadalnak volt egy áttörő labdája, hogy túljusson az eredménytáblán, Cilic megoldotta a helyzetet, és a következő meccsen megtörte a Baleárokat, 4-1-es előnyre gyorsítva, amelyet már a spanyolok számára sem lehetett felemelni.

Nadal immár harmadik egymást követő évben vesz részt a Hurlinghamben, és az előző alkalmakkor meccset is elvesztett. 2018-ban megverte az ausztrált Matthew ebden és engedett a franciáknak Lucas pouille, míg 2017-ben veszített a csehtől Tomas Berdych és legyőzte a németet Tommy haas.

A spanyol jövő pénteken helyi idő szerint 14:00 órakor (Spanyolországban még egy óra) bezárja részvételét a Hurlinghamben Pouille ellen. Ezt meg fogja tenni, ismerve a wimbledoni sorsolást, amelyet ugyanazon a napon rendeznek, és amelyben a szervezet döntésével harmadik kiemeltként indul. Egy csúnya világranglista, akit Roger Federer felülmúlt, az ATP harmadik helyezettje, de Wimbledon második helyezettje.