NN-CSKA 59-86
CSKA-NN 82-66

A NAP ÖSSZEFOGLALÓJA

vigasztalásként

Az alapszakasz megkezdése előtt a verseny kedvencének, jelenlegi bajnokának és maximális gazdasági erejének tűnt, de sokat kellett átélnie, hogy újra meghirdethesse magát. Először is, hogy ellenálljon egy veretlen Khimki dominanciájának, ezért győztes két párharcában. Ezután csalódással győzze le a Lokomotiv-Kuban véres ellenőrzését a negyeddöntőben a Final Fourban. A sokk után a rájátszásban töltött ideje ragyogó volt: pusztító egy másik hatalmas versenyzővel, mint az Unics Kazan, elég volt a CSKA-nak átjutnia Nyizsnyij Novgorod felett hogy ismét bajnok legyek.

Hoz Nyizsni, Természetesen a tapasztalatlansága és annak idegei nehezítették, aki először játszik VTB-döntőt. Ez az elvárás olyan történelmi légkört táplált, amely megígérte, hogy az első két hazai meccsen nekik kedvez, de CSKA rúgta az első párharcot, erősen ütve a festéket. Kaun Y Vorontsevich megszerezték az első pontokat a kedvező első negyedre (10-18), és mire a helyi védelemnek sikerült felkötnie őket, nem találtak megoldást a támadásukban. Antonov, helytelen (11 pont, messze a szokásos vezetéstől), és a külső hatékonyság hiánya alig aggasztotta Messina embereit, akik ismét Kaun csak a szabálytalanságok (11 pont) és a csukló közötti fékezés Fridzon Y Weems (21–28).

Félidő után a látogatási recept egyszerű volt: intenzív védekezés és golyók a festékig. A helyiek nem tudtak támadni, blokkoltak, és hamarosan a CSKA még egy olyan előny is, amely 20 pontot érint (30–47). Itt kellett lennie, és jött az összeomlás: hármas Rochestie, sikátor Antonov és párja Panin aki a remény visszanyerésére nevelte rajongóit. CSKA szerette volna bezárni a sorokat, de mindenekelőtt a harmadik negyedből származó jövedelem tette lehetővé, hogy távol tartsa Nyizsnyit az első játék győzelmétől (54-65).

Az első meccs összefoglalása

A jó érzések Teodosic (13 pont és 5 gólpassz) és Khryapa (8 pont, 10 lepattanó és 4 gólpassz) feljött a második játékkal. A helyiek most már motiváltabban ugrottak, agresszívebb védekezéssel és precíz forgásokkal tartották fenn a több mint magas tempót. CSKA megvárta az ideális pillanatot a menekülésre és a párharc kiegyensúlyozatlanságára, mielőtt az első periódus befejeződött (15-20).

Val vel Kyle hines Y Jeremy Pargo tudták, hogyan kell uralni a vendégeket támadásban, a védekezésben pedig a Nyizsnyij Novgorod: 1/8 hármasban az első félidőben. A félidőben az eredményjelző már fájt, és rámutatott az elégedettségre (28–41). Itt újra szóba került Teodosic büntetni a helyi kísérleteket, hogy ne essenek le az eredménytábláról a szezon egyik legjobb játékával; a rendezés és a gólszerzés, 18 pontját és 9 gólpasszát hamarosan felszámolták, jó védelem alatt Khryapa (6 pont, 3 gólpassz és 11 lepattanó) minden ellenállás: 59-86.

Második mérkőzés összefoglaló

Otthon megoldotta a két játékot Nyizsnyij Novgorod, Messina csapata egyszerű célzattal tért vissza Moszkvába. A két csapat rendezése nem okozott csalódást a létfontosságúnak tűnő harmadik játék során: agresszív, a kosarak keresztezték egymást, amíg a helyiek össze nem keveredtek és Dijon Thompson (14 pont és 9 lepattanó, sok mezőnylövést kényszerítve) az előző két mérkőzést két triplával pótolta. Lukic emberei sok erőfeszítéssel és előrébb végzettek nélkül tudták irányítani az első negyedet (23–22).

A vendégcsapat visszatért támadásra, de megtalálta azt a régi formulát, amely annyira jól bevált a CSKA rájátszásban. Teodosic a kezelőszerveken és a hármasokon, Kaun (20 pont és 2 blokk) karikák alatt tönkretéve a helyiek megszöktek a jelölt pántjai elől. Legnagyobb támadótehetsége mérlegelte az alacsony energiát, akiknek az idény váratlanul meghosszabbodott, és a félidőben már mérlegelték a gallonokat (44-37).

Sokkal kevésbé zseniális volt a harmadik időszak, ismét olyan kosarak cseréje, amelyek csak a helyi jövedelmet tudták táplálni (59–48). Képtelen legyen Nyizsni visszatérve a játékhoz, Messina embereit szabadon engedték és élvezték a társak és a sikátorok között, Teodosic (ismét kivételes 16 ponttal és 6 gólpasszal) 20 pontos előnyt szereztek. A látogatók csak perceket és lehetőségeket tudtak rohanni, fejük már a bajnok hóna alatt volt (82-66).

• Ettore Messina (CSKA): "Valószínűleg nincs sok hozzáfűznivalóm ahhoz, amit már a második nyizsnyij novgorodi meccs után mondtam. Hálás vagyok a csapatnak, a játékosoknak. Hihetetlen dolgot tettek. Egyesültek, vágyakozva játszottak, segítettek egymásnak, és ezt a rájátszást 9-0-s futással fejezték be. Vezetőinknek köszönetet kell mondani. Mindenekelőtt azt szeretném mondani, hogy Teo (Teodosic) mindenképpen megérdemelte a rájátszás MVP címét. Voltak hullámvölgyeink ebben a szezonban, de végül következetesen játszottunk, és csapatként viselkedünk, hatalmas felelősségtudattal, és felülkerekedtünk a nagyon erős riválisok ellenállásával szemben ".
  • Zoran Lukic (Nyizsnyij Novgorod): "Gratulálok a CSKA-nak a VTB Egyesült Liga megnyeréséhez és gratulálok edzőjének, Ettore Messinának. A legjobbakat kívánom a jövőjéhez. A Nyizsnyij Novgorod is nagyszerű eredményt ért el. Örülök a csapatnak és a városnak. Számomra ez az ezüst megspórol egy darab aranyat ".

Végső MVP: Milos Teodosic (CSKA)

Vitathatatlan kulcs abba az irányba, ahová csapata vitte, és nem csak a döntőben, miután a szerb rossz pillanata miatt Aaron Jacksonként fontos játékos volt elvesztve.

Ezúttal Teodosic Ragyogott, mint még soha, először egy Unics-t legyőzött egy látott és nem látott elődöntőben, majd Oroszországot vezette a címig. Időnként különösen határozott volt a külső lövésben, közelebb a játékvezetői szokásos dominanciához, és határozottan vezető volt, hogy felkeljen az ugyanazon irányelvtől kapott kritika mellett.

Messina kiemelte munkáját, és nem kevésbé: megérdemelte az MVP-t, a CSKA szíve volt és nyáron visszatekint az európai elitre.

• Első meccs: 13 pont (2/9-es lövésekből és 3/6-os hármasokból), egy kipattanó, 5 gólpassz és egy labdaszerzés 8 értékelési pont.
  • Második mérkőzés: 18 pont (3/6 két lövésből, 3/4 hármasból és 3/3 szabaddobásból), 2 lepattanó, 9 gólpassz és 3 szerzett labda 28 értékelési pont.
  • Harmadik fél: 16 pont (2/4-es lövés kétből, 3/5-es hármasból és 3/3-ból szabaddobásból), 3 lepattanó és 6 gólpassz 21 értékelési pont.

A három meccs utáni átlaga: 15,7 pont, 6,7 gólpassz és 2 lepattanó.

Ettore Messina távozása a CSKA-ból hivatalos. Több hónapja beszélt erről, és ez már természetesnek számított a Final Fourba esése után. A VTB Egyesült Liga döntőjének megoldásával a verseny elnöke, Szergej Ivanov megerősítette az R-Sportnak: az olasz tréner idén nyáron távozik. Így a CSKA-n töltött két év után lezárja második szakaszát, amelynek 2005 és 2009 között már sikerült uralnia az Euroligát.