Maria Sharapova legyőzte a fiatal és versenyképes Sofia Kenint az US Open harmadik fordulójában (5–7 és 2–6), egy összecsapás során, amelynek világgá vált az első forduló lezárása, de ezzel véget ért a riválisa a másodikban. Az orosz származású amerikai nő nagy erőfeszítéssel hárította el, engedve a logika súlyának. Nyolcadikként Sharapova találkozik Anastasija Sevastovával.

Kép forrása: EFE

lendület

Karakterek

Sofia Kenin. Az a fiatal amerikai teniszező, aki karrierje során először jutott el a Grand Slam harmadik fordulójába, csatát indított. Még mindig egyetemi korú az Egyesült Államokban, rajtad múlik, hogy elfogadod-e a díjat és továbblépsz-e a professzionalizmusra, vagy éppen ellenkezőleg, elutasítja és folytatja tanulmányait. Egyértelmű, hogy a teniszezőnek van, és ha nem, akkor kérdezze meg Šarapovát.

Maria Sharapova. Az első szettben szabálytalan volt, de a szett lezárása szárnyakat adott neki, hogy látszólag könnyedén legyőzze Kenint, de semmi sem állhatott távolabb az igazságtól. A harmadik forduló mérkőzése nem rózsák ágya volt, amelyet az orosz a kereskedelemmel elővett, befejezve a jó tenisz pillanatait riválisa erkölcsi hanyatlása előtt.

Ha Maria Sharapova úgy gondolta, hogy a nagyon fiatal Sofia Kenin elleni meccse könnyű lesz Az első pillanattól kezdve tévedett, és nem kellett sok idő, mire az orosz rájött riválisának erényeire. Az első kiszolgáló meccsen egy break-labdával kellett megküzdenie, mihelyt az összecsapás elkezdődött az Arthur Ashe-ban. Az egyenlőség ellenére a szünet a nagy kedvenc javára esett, aki annak ellenére, hogy látta, hogyan állítja helyre az amerikai, az eredményjelzőn hagyott (1–4).

De a munka nem volt teljesen elvégezve, és Kenin tudta, hogyan lehet annyi letartóztatást elérni, hogy kiálljon a US Open első hetének egyik nagyszerű főszereplője előtt. Ötre egyenlítette a versenyt, és úgy préselt, hogy egy Sarapova került nagy bajba, aki nem találta a módját, hogy becsukja a hüvelyt. De a rangidősség fokozat, és pontosan a kulcsfontosságú pillanatban és az első szett több mint egy órája után történt, ahol végül új szünettel az orosz mellett döntött (5–7).

A harmadik szett jól indult Sharapova számára is, aki kihasználta az előző hüvely húzását, hogy megpróbáljon csapást mérni egy Kenin moráljára, aki nem fejezte be a karját. Az orosz törésére ismét az amerikai válaszolt (2-3), aki vonakodott lemondani a játékról az elvesztése miatt.

De végül az orosz teniszező megerősítette rangsorát, hogy lezárja az intenzív összecsapást, amelyben végül az eredmény valamivel terjedelmesebb volt, mint amit az Arthur Ashe pályáján láthattunk. A nyolcaddöntőben Maria Sharapova a lett Anastasija Sevastova ellen játszik, aki tavaly Garbiñe Muguruza hóhérja volt.

Válasszon más kameraállást a magával ragadó nézethez, mint senki más! Az Eurosport Player exkluzív hozzáférést kínál az egyes sportesemények minden szempontjához, hogy egyedülálló élményt élvezhessen. Iratkozz fel most!