Sevilla, december 15. (EFE). - A Villarreal 1-2 győzelmet aratott a Sánchez Pizjuánnál, ahol súlyos győzelmet arattak, hogy megkezdjék az emelkedést a tabella magasabb területeire, és megállították a Sevillát a pályájukon, amely egy nyolc játékot megszakító sávot veretlen és bár megtartja a harmadik helyet, látja, hogy üldözői közelednek hozzá.

sevillát

A Villarreal korán előbbre lépett Raúl Albiol góljával a helyiek által rosszul védett szögletben, és kihasználta nagyobb egyértelműségét az újrakezdéskor reagáló és Muniron keresztül behúzó Sevilla ellen, de a kevés látogató egyikében a második fele, a kameruni Toko Ekambi 1-2 gólt szerzett, amellyel csapata egy hónappal és húsz nappal később újra nyert.

Magas szintű párharcban, a tabella ellentétének ellenére, a Sevilla harmadik és nyolc meccset veretlen (5 győzelem és 3 döntetlen), a Villarreal pedig tizenharmadik és hat meccset nem nyert (4 vereség és 2 döntetlen), a helyi edző, Julen Lopetegui a ciprusi csereként beállt vereség után tért vissza szokásos tizenegyéhez az Európa Ligában (1–0), bár már biztos volt benne, hogy ő lesz a csoport vezetője.

A Sevilla a portugál Carriçóval jött ki a francia középső Koundéért, középen az argentin Mudo Vázquezzel és Luuk de Jong holland támadóval, amikor Nolito még mindig megsérült, és az argentin Ocampos szankcionálta. A Villarrealban, Santi Cazorla érzékeny elvesztésével Javi Calleja megismételte azt a tizenegyet, amely nulla volt az Atlético ellen.

A sevillai emberek úgy kezdtek aludni, mintha az APOEL elleni következmény nélküli visszaesés érte volna őket, éppen ellenkezőleg a castellóniakkal, akik nagyon komoly megközelítéssel megnyerték a középpályát, hogy korán felállítsák a veszélyes érkezőket, mint egy Gerard Moreno magas lövése vagy Xavi Quintillà szabálytalansága.

Két komoly figyelmeztetés érkezett Villarreal részéről, aki a legvilágosabb ötletekkel állt elő, ami a 13. percben meghozta gyümölcsét, amikor Albiol egyedül, a 0-1-es fejesre lőtte, miután Mario megfésülte a labdát és lepattant Reguilónról, egy sarokban, amelyet rosszul védett. az andalúzok.

Ez az ütés felébresztette a sevillistákat, akik nagyobb intenzitással és mélységgel többször generáltak az első periódus közepén, például egy fejlécet, amely magasra ment De Jongtól Reguilón központjáig, az argentin Éver Banega erős lövését, amelyet Asenjo megtisztították, vagy a brazil Diego Carlos feje is kívül volt.

Az andalúzok nem találtak díjat és a sárga csapat, bár elvesztették a játék irányítását, és hátráltak egy lépést, hogy megállítsák a helyi próbálkozásokat, a Moi Gómez remek lövésével is igyekeztek növelni jövedelmüket, és elkerült csapatot kerestek., ezzel a szünetet azzal a minimális látogatói előnnyel érték el.

A folytatásban a Sevilla nagyobb lelkesedéssel és lendülettel jelentkezett, de különösen felülről futott be Calleja növendékeinek védekező biztonságába, és talán a Sevillák túlzott makacssága segítette, hogy magasan próbálkozzon a központokkal, bár Reguilónnak döntetlen volt a kapcsolata keresztlövést Asenjo terelte.

Mivel a Villarreal nagyon bezárkózott, a sevillai offenzíva kényszerítette, Gerardnak is remek lehetősége volt egy elszigetelt akcióban, de a cseh Vaclík kapusnál heads-upban nem sikerült.

Lopetegui megmozgatta a lapot, és egy tévesen vezetett De Jong miatt kivette a mexikói Chicharito Hernándezt, és körülbelül egy órányi játékidővel nem bocsátott meg, aki a spanyol-marokkói Munir El Haddadi volt, aki Reguilón után 1: 1-re góllal vezetett. amikor egy erős bal lábbal lövést küldtek a csapat mellé, a helyi ragaszkodás jutalmául.

Munir, a középcsatár még kétszer élvezte, de nem talált el fejeset vagy keresztlövést.

Aki eltalálta, 16 perccel a végétől és talán akkor, amikor csapata a legrosszabbul érte el a védekezést, az újonnan beiktatott Toko Ekambi volt, aki 1-2-es gólt szerzett, miután Trigueros egyedül maradt Vaclík ellen, kiváló passz után. Moi Gómez hátul mögött, és adja vissza a kamerunit.

Calleja megerősítette elszigetelő rendszerét azáltal, hogy Rubén Peña, Funes Mori és Lopetegui Jordánnal Óliverért, az izraeli Dabbur pedig Banegáért égette el a hajókat, de Sevillát nagyon vádolták az ütéssel, és nem tudott reagálni, kivéve Chicharito néhány kísérletét. olyan döntetlent keresni, amely nem okoz örömet Villarrealnak, aki egy hónappal és húsz nappal később újra nyert.

1 - Sevilla: Vaclík; Jesús Navas, Carriço, Diego Carlos, Reguilón; Franco Vázquez, Fernando, Banega (Dabbur, m.78); Munir, De Jong (Chicharito, m.59), Óliver Torres (Jordán, m.78).

2 - Villarreal: Asenjo; Mario Gaspar, Albiol, Pau Torres, Quintillà; Anguissa, Iborra, Trigueros (Funes Mori, m.88), Moi Gómez; Chukwueze (Toko Ekambi, m.65), Gerard Moreno (Rubén Peña, m.78).

Gólok: 0-1, M.13: Albiol. 1-1, M.61: Munir. 1-2, M.74: Toko Ekambi.

Játékvezető: Adrián Cordero Vega (C. Cantabro). Felszólította Óliver Torres-t (m.62) és Diego Carlost (m.93).

Események: LaLiga Santander tizenhetedik napjának mérkőzése a Ramón Sánchez Pizjuánban 36 521 néző előtt.